امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132379
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، حجت‌الاسلام  محمدمهدی حاتمی، در همایش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، حجت‌الاسلام  محمدمهدی حاتمی، در همایش منطقه& zwnj;ای ثبتی، منابع طبیعی و اوقاف جنوب کشور که با حضور مسئولان اوقاف، منابع طبیعی و ثبت اسناد 6 استان در شیراز برگزار شد با اعلام این مطلب گفت: یکی از اختلافاتی که بین دو دستگاه‌ اوقاف و منابع طبیعی وجود داشت بحث مالکیت و تثبیت زمین‌های اوقافی درکشور بود.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: این مسئله به‌گونه‌ای بود که بسیاری از زمان و وقت مجموعه قضایی کشور، به رسیدگی پرونده‌هایی در این زمینه اختصاص می‌یافت.

حجت‌الاسلام حاتمی عنوان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران، یکی از مهم‌ترین کارهایی که به عهده مسئولان است، این است که بتوانند مسائل اصلی نظام و مشکلات آن را خودشان حل کنند و بر دوش یکدیگر مسئله جدیدی اضافه نکنند.

معاون سازمان اوقاف ادامه داد: این اتفاق بین دو مجموعه اوقاف و منابع طبیعی با همکاری ثبت اسناد افتاد و در کشور وضعیت بیش از یک میلیون و 200 هزار هکتار اراضی بلاتکلیف مشخص شد که این دستاورد مهمی برای نظام است.

وی با تأکید بر اینکه اهمیت تفاهم‌نامه میان این سه دستگاه بر کسی پوشیده نیست، گفت: اتفاقاتی که در این حوزه رخ داده، اتفاقات مبارکی است زیرا تکلیف انفال، موقوفات و تثبیت مشخص شد و هر کدام از این‌ها از دست‌اندازی بسیاری از افراد سودجو در امان خواهد ماند.

وی با بیان اینکه نتیجه این تفاهم‌نامه برای موقوفات اهمیت زیادی دارد، افزود: این تفاهم‌نامه‌ها بیش از 420 هزار هکتار از اراضی موقوفات را تثبیت کرد تا در اجرای نیات واقفان حرکت کنیم ضمن اینکه در انفال هم حدود 700 هزار هکتار در کشور تثبیت شد و بسیاری از این‌ها نیز دارای سند مالکیت شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها