امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132386
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 75
سیدمحمد جزایری متخصص علوم آزمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت درمان فارس اظهار کرد: بیمه محدودیت تست و آزمایش را در بیماری‌ها منظور کرده ...

سیدمحمد جزایری متخصص علوم آزمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت درمان فارس اظهار کرد: بیمه محدودیت تست و آزمایش را در بیماری‌ها منظور کرده است و بیمار تنها می‌تواند برخی آزمایش‌ها را یک بار در سال انجام دهد و این در حالی است که برخی بیماران می‌بایست هفته‌ای یکبار یا نهایتاً دو هفته یکبار آزمایشی خاص را انجام دهند و متأسفانه بیمه این آزمایش‌ها را پوشش نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: برخی آزمایش‌ها مانند CMV باید هفته‌ای یکبار یا نهایتاً دو هفته یکبار انجام شود در حالی که بیمه تنها یکبار در سال آن را تحت پوشش قرار می‌دهد. بنابراین یا باید از انجام تست‌ها صرف‌نظر کرد یا بیمار هزینه این تست‌ها را از جیب خود متقبل شود که هر دو بسیار سخت هستند.

این متخصص علوم آزمایشگاه خاطرنشان کرد:‌ در مورد بیماران پیوندی که داروی سرکوب‌کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند عفونت‌های فرصت‌طلب به خصوص ویروس‌ها وارد بدن آنها می‌شوند بنابراین انجام آزمایش‌های متعدد برای آنها ضروری است.

جزایری تصریح کرد: بیشتر بیمارستان‌های آموزشی با مشکل عدم پوشش بیمه‌ای این آزمایش‌ها روبه‌رو هستند چرا که اینگونه بیماران بیشتر به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: در طرح تحول نظام سلامت که مشکلات بزرگتری را حل کرده است در مورد آزمایش‌های بیماران مزمن نیز که تحت پوشش بیمه قرار ندارند تجدیدنظر صورت گیرد.

این متخصص علوم آزمایشگاه تأکید کرد: در ایران قیمت داروها از آزمایش پایین‌تر است بنابراین پزشکان دارو را به مریض تجویز می‌کنند و سپس سالی یکبار این آزمایش‌ها را بر روی فرد انجام می‌دهند که خود این نیز در موارد بسیاری مشکل‌ساز شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها