امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132391
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 44
نعمت الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در مورد نشست کمیسیون اقتصادی و عمرانی شورای عشایری استان با اشاره به ظرفیت های عشایر ...

نعمت الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در مورد نشست کمیسیون اقتصادی و عمرانی شورای عشایری استان با اشاره به ظرفیت های عشایر استان اظهار داشت: 470 خانوار عشایری در استان تهران هستند که 60 هزارتن تولیدات سالیانه توسط این قشر تامین می شود .

وی افزود : 83 هزار هکتار اراضی محافظت شده دشت لار استان است که مشکلاتی در این حوزه داشتیم و در این جلسه راهکارهایی برای حل و فصل آن ارائه شد .

ترکی خاطرنشان کرد: در این جلسه  موضوع جلوگیری از ورود دام غیرمجاز با همکاری اداره کل منابع طبیعی و امور عشایری استان مطرح شد. همچنین  ساماندهی ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه دشت لار مورد بررسی قرار گرفت و حتی فنس کشی و محصور کردن اراضی نیز ممنوع اعلام شد.

معاون استاندار تهران تاکید داشت: از دیگر موارد مطرح شده در جلسه کارگروه عشایر استان، بحث ورود و خروج عشایر به منطقه بود که بنا شد ظرف دو ماه راهکار مدونی برای تعیین تکلیف این مسئله و صدور کارت شناسایی برای این افراد به دشت لار به عنوان بزرگترین و بلندترین منطقه آبریزی کشور آماده سازی شود.

ترکی با اشاره به رسیدگی به گردشگری و طبیعت گردی در این منطقه تصریح کرد: متاسفانه در سنوات گذشته، گردشگری با ساز و کار بی رویه در این منطقه معمول شده بود که بنا شد اداره گردشگری طرحی را برای ساماندهی این مسئله  ارائه کند و اگر ظرف مدت دو ماه این امر محقق نشد، از ورود گردشگران به هر عنوان به منطقه جلوگیری شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها