امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132397
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی ارشاد،حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی ارشاد،حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مرجع عالیقدر، آیت‌الله العظمی مظاهری دیدار و گفت‌وگو کرد.

این مرجع تقلید در این دیدار، با اشاره به اهمیّت و حساسیّت موضوع مطبوعات و رسانه‌ها در کشور، ارتقاء دائمی رویکردها و جهت‌گیری‌های مطبوعات و رسانه‌ها را امری لازم برشمرده و تأکید کرد: مطبوعات و رسانه‌ها باید علاوه بر رعایت ضوابط و قوانین، موجب سازندگی معنوی و رشد عقلی مردم باشند و به ترویج اخلاق و فضائل انسانی بپردازند.

وی با ابراز نگرانی شدید از شکسته شدن قبح برخی از گناهان در مطبوعات، مجلّات و رسانه‌های عمومی، این شیوه را با تنزّه جمهوری اسلامی و آرمان‌های متعالی اسلام و انقلاب سازگار ندانسته و افزود: امروزه، دروغ، تهمت، شایعه، آبروریزی و به طور کلّی سیاست‌بازی‌های غیر اخلاقی در رسانه‌ها و مطبوعات راه پیدا کرده و هم مسئولان امر و هم ارباب مطبوعات و جرائد باید برای رفع این معضلات مهم، فکر و اقدام اساسی داشته باشند.

آیت‌الله مظاهری ضمن تأکید بر ضرورت نظارت‌های قانونی بر مطبوعات و رسانه‌ها، نوشته‌های بدون فایده و غیر مفید در مطبوعات را مصداق لغو دانسته و خاطرنشان کرد: آنچه در مطبوعات و رسانه‌ها نوشته می‌شود، باید از محتوای مفید علمی، فرهنگی یا دینی، مذهبی و یا سیاسی، اجتماعی برخوردار باشد و به این وسیله به رشد فرهنگ و دین و آگاهی‌های اجتماعی مردم کمک کند.

آیت‌الله مظاهری در بخش دیگری از این دیدار، تلاش مطبوعات و رسانه‌ها در جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و حلّ معضل فساد اخلاقی را از دیگر رسالت‌های مهم آنها قلمداد کرده و اظهار داشت: باید اختلاف‌های بیهودۀ سیاسی و سوء رقابت‌های جناحی در کشور کنار گذاشته شود و به‌جای آن باید به بهبود وضعیّت سخت معیشتی مردم و نیز رفع فسادهای اخلاقی، اداری و اجتماعی فکر شود و مطبوعات و رسانه‌ها در این زمینه‌ها می‌توانند نقش مؤثر و روشنگرانه‌ای را ایفا کنند.

آیت‌الله مظاهری در بخش پایانی سخنان خود با نکوهش سوء استفاده از برخی سخنان و مواضع مسئولان نظام در مطبوعات و رسانه‌ها، مراقبت مسئولان از بیانات و مواضع خود را خواستار شده و تصریح کرد: اگر مسئولان نسبت به سخنان و موضع‌گیری‌های خود مواظبت جدّی داشته باشند و پیش از سخن گفتن جوانب آن را بسنجند، مطبوعات و به خصوص سایت‌های اینترنتی نمی‌توانند از سخنان و مواضع آنها سوء استفاده سیاسی کرده و بر طبل اختلاف بکوبند.

وی در این‌باره اضافه کرد: متأسّفانه معمولاً مطبوعات و رسانه‌ها مثل سایر سیاسیّون وقتی که می‌خواهند در این زمینه‌ها بنویسند، فوراً از همین مشکلات به شکل یک ابزار برای کوبیدن طرف مقابل استفاده کرده و موضوع با اهمیّتی مثل اقتصاد مقاومتی که اجرای صحیح آن به ساماندهی اقتصاد و معیشت مردم خواهد انجامید و یا مسألۀ مهمّی مثل حجاب و عفاف که از فرامین شرع مقدّس است را بهانه‌ای برای اظهارات سیاسی خود قرار می‌دهند، در حالیکه این شیوه نه‌تنها مشکلی را برطرف نخواهد ساخت، بلکه بر دامنۀ مشکلات فعلی خواهد افزود.

در ابتدای این دیدار حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی سخنانی، گزارشی از فعالیّت‌ها و برنامه‌های این معاونت در زمینۀ نظارت و حمایت از مطبوعات، خصوصاً مجلّات مربوط به عرصۀ دین را ارائه کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها