امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132410
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین با اشاره به اجلاس ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین با اشاره به اجلاس اخیر سران شورای همکاری خلیج فارس در دوحه، تاکید کرد که مهمترین نتایج این اجلاس تصمیم گیری درباره تشکیل فرماندهی نظامی یکپارچه در «ریاض» و فرماندهی نیروهای دریایی در بحرین است. نیروهای زمینی سپر جزیره نیز در ریاض و نیروهای ائتلاف بین‌المللی نیز در کنار فرماندهی نیروی دریایی در بحرین خواهند بود.

وی در گفت‌وگویی با روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیاة» چاپ لندن در حاشیه کنفرانس «پیمان آتلانتیک و امنیت خلیج (فارس)» از وجود تماس‌هایی بین‌ قطر و مصر سخن گفت و تاکید کرد: پیام ملک «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی، عامل اصلی اتخاذ تصمیمی در اجلاس دوحه برای حمایت از مصر بود.

این وزیر رژیم بحرین افزود: تصمیم حمایت از مصر موضعی روشن بود که همه ما بر آن توافق کردیم زیرا آرامش مصر آرامش همه ماست. مایل هستم به پیام ملک عبدالله به قاهره برگردم. این پیام، پیام همه ماست و (معتقدم) که درایت خادم الحرمین مشوق اصلی اتخاذ آن تصمیم (حمایت از مصر) است.... امیر قطر اولین کسی بود که به السیسی تبریک گفت..و تلاش‌ها برای از سرگیری روابط بین دوحه و القاهره پیشرفت ویژه‌ای داشته است. رابط این دو کشور امروزه بسیار بهتر از گذشته است و ارتباطاتی بین آنها وجود دارد.

آل خلیفه با طرح ادعایی مبنی بر اینکه «طائفی گری با انتخابات اخیر پارلمان، در بحرین شکست خورد»، ادعاهای ثابت نشده سابقش مبنی بر دخالت‌های جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی بحرین را تکرار کرد.

وی درباره روابط منامه با تهران گفت: ما همواره سعی در همراه کردن ایرانی‌ها به عنوان همسایه، دوست و برادران دینی داریم و آرزو می‌کنیم چنین رویکردی از سوی ایرانی‌ها مشاهده کنیم. ایران همواره در امور (داخلی کشورهای) منطقه دخالت می‌کند و هر کجا که اختلاف، چند دستگی یا طائفی گری مشاهده کنید که سعی دارد خود را تحمیل کند، ایران را در آنجا خواهید یافت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها