امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132416
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گزارش‌های رسیده از تحولات میدانی شمال غربی سوریه که به طور مشخص ریف ادلب را در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گزارش‌های رسیده از تحولات میدانی شمال غربی سوریه که به طور مشخص ریف ادلب را در برمی‌ گیرد، از تلاش گروهک‌های تروریستی مسلح برای تسلط بر نقاط نظامی جدید اطراف دو پایگاه نظامی «وادی الضیف» و «الحامدیه»، واقع در ریف «معره النعمان» خبر می‌دهد.
پایگاه نظامی وادی الضیف در کادر سبز و پایگاه نظامی الحامدیه به رنگ قرمز مشخص شده


بنابر این گزارش‌ها طی 2 روز گذشته گروهک‌های تروریستی مسلح تلاش بسیاری داشتند، با حملات مکرر خویش و پس از گلوله باران این 2 پایگاه نظامی با خمپاره‌ها و موشک‌های دست ساز به سمت این دو نقطه نظامی پیشروی کنند که با مقابله یگان توپخانه ارتش سوریه مواجه شدند که تحرکات تروریست‌ها را پس از رصد از سوی یگان‌های پیاده نظام هدف قرار داده و مانع تحقق هرگونه پیشروی به سمت وادی الضیف و الحامدیه شدند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد که حملات تروریست‌های مسلح از محور شهرک «کفروما» صورت می‌گیرد که مهمترین محور درگیر در جبهه الحامدیه است.
بزرگراه الحامدیه به رنگ زرد، بزرگراه وادی الضیف به رنگ سبز و بزرگراه بین‌المللی دمشق - حلب به رنگ آبی مشخص شده


این منبع آگاه سوری خبرهای منتشر شده در صفحات اینترنتی وابسته به گروهک‌های تروریستی مسلح مبنی قطع بزرگراه اصلی و مسیرهای فرعی ارتباط دهنده شهر ادلب با شهرک‌ها و روستاهای ریف ادلب را تکذیب و تاکید کرد که شهر ادلب هم اکنون در آرامش و امنیت بسر می‌برد.

ریف ادلب عرصه رویارویی گروهک‌های تروریستی

اما در ادامه اختلافات و درگیری‌های مسلحانه گروهک‌های تروریستی مسلح در سوریه بطور عام و ریف ادلب بطور خاص که منجر به طرد گروهک تروریستی موسوم به «جبهه انقلابیون سوریه» از این منطقه، شاهد از سر گیری درگیری‌ها بین 3 گروهک تروریستی «آزادگان شام» و «جبهه النصره» و «جنبش حزم» بود.
منطقه الدانا در استان ادلب به رنگ زرد مشخص شده


براساس گزارش‌ها، درگیری بین این گروهک‌ها درپی فرار شماری از اسرای سوری در بند تروریست‌ها از یکی از زندان‌های شهرک «الدانا» واقع در ریف شمالی ادلب شعله‌ور شد.

بنابر اظهار منابع محلی اختلافات و بدنبال آن درگیری‌های مسلحانه بین آزادگان شام و جبهه النصره پس از آنکه بیش از 30 اسیر در بند این دو گروهک از زندان «دادگاه شرعی» شهر الدانا فرار کردند و در میان آنها 7 نظامی سوری مشاهده می‌شدند،‌ آغاز شد.

این منابع تاکید کردند که جبهه النصره به آزادگان شام 24 ساعت فرصت داد تا اسرای فراری را باز گرداند، در غیر این صورت اقدام به بازداشت‌های گسترده در این گروهک خواهد کرد.

به این ترتیب مناطق تحت تصرف این دو گروهک تروریستی در ریف ادلب شاهد تنش‌ و بحران امنیتی و بازداشت‌های گسترده میان عناصر دو طرف است.

طی روزهای پیش هم درگیری‌هایی میان گروهک‌های تروریستی فعال در ریف ادلب با جبهه النصره در اعتراض به نحوه تعامل النصره با ساکنان مناطق تحت سیطره‌اش پس از بیرون راندن «انقلابیون سوریه» از آنها رخ داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها