امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132439
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری «نشنال ریویو» در گزارشی با موضوع انتشار نتایج تحقیقات سنا در رابطه با روش‌های

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری «نشنال ریویو» در گزارشی با موضوع انتشار نتایج تحقیقات سنا در رابطه با روش‌های اعتراف‌گیری در آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا)، نوشته است که دموکرات‌ها این گزارش را به دلایل سیاسی و با هدف ضربه زدن به جمهوری‌خواهان منتشر کرده‌اند.

در ابتدای این گزارش آمده است: «محتوی و زمانبندی گزارش مربوط به عملیات‌های بازجویی سیا که این هفته توسط کمیته اطلاعات سنا منتشر شد، برای اعضای دموکرات کمیته و متحدان آن‌ها ایده‌آل و برای هرکس غیر از آن‌ها، مضر بود.»

نشنال ریویو در ادامه مدعی شده است که دموکرات‌ها به «دلایل حزبی و سیاسی»، «فعالیت مهم جامعه اطلاعاتی را لکه‌دار» کرده‌اند. این پایگاه همچنین عنوان کرده است که انتشار گزارش سنا، ممکن است در امنیت مردم آمریکا و همچنین وفاداری شرکای خارجی به آمریکا، اثر بگذارد.

این پایگاه نزدیک به جمهوری‌خواهان همچنین به کارگیری عبارت «شکنجه» از سوی دموکرات‌های کنگره را مورد انتقاد قرار داده و ادعا کرده است که اقداماتی چون غرق مصنوعی و تنقیه تنها در شرایطی خاص شکنجه محسوب می‌شوند.

نشنال ریویو در پایان با دفاع از اقدامات سیا، نوشته است: «همانطور که «باب کری» سناتور سابق «نبراسکا» گفته است، گزارش دموکرات‌های سنا شامل هیچ توصیه‌ای نیست. همین نقص، سطحی و جهت‌دار بودن اقدام دموکرات‌ها را نشان می‌دهد. آن‌هایی که می‌خواهند از آمریکا به صورتی مسئولانه و اخلاقی دفاع شود، باید از این گزارش شرمنده باشند، نه اینکه از انتشار آن ابراز خوشحالی کنند.»

کمیته اطلاعات سنا هفته گذشته گزارشی خلاصه و سانسورشده را بعد از 4 سال بررسی اطلاعات موجود در مورد شکنجه مظنونین توسط سازمان سیا، منتشر کرد. این گزارش که بر اساس اسناد داخلی سیا منتشر شده، به مواردی اشاره کرده است که جنجال بسیاری به راه انداخته است. انتشار این گزارش در پایان دور فعالیت سنای دموکرات، موجب شده تا بسیاری آن را اقدامی با اهداف سیاسی بدانند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها