امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132440
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 37
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گرت پورتر روزنامه نگار سرشناس آمریکایی در مطلبی در نشریه «میدل‌ایست‌ای» با اشاره به ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گرت پورتر روزنامه نگار سرشناس آمریکایی در مطلبی در نشریه «میدل‌ایست‌ای» با اشاره به انتشار گزارش سنا درباره شکنجه متهمین توسط سیا تاکید کرد که این گزارش حاکی از اشتباه کوچک سیا نیست و مقامات ارشد سیا نیز در این مسئله دست داشته است.

پورتر با اشاره به اینکه طی سال‌ها سیا به طور سیستماتیک درحال دروغ گفتن درباره برنامه شکنجه متهمان بوده است، تاکید کرد که اگر سیا می‌دانسته که اطلاعات نمی‌توانسته مانع از جلوگیری حملات تروریستی شود چرا شکنجه‌ها را تا سال 2008 ادامه داده است و سال‌ها پیشتر آنرا متوقف نکرده است؟

 هفته گذشته سنا آمریکا خلاصه گزارش 6 هزار صفحه‌ای از شکنجه‌های سیا علیه متهمان به تروریست را منتشر کرد که پرده از بخش دیگری از شکنجه‌های تکان دهنده روحی و جسمی سیا علیه مظنونین به دست داشتن در حملات تروریستی را نشان می‌داد.
براساس خلاصه 500 صفحه‌ای سنا، سازمان سیا با شکنجه‌هایی چون غرق مصنوعی، تنقیه، تهدید به تجاوز اعضای خانواده و ضرب و شتم شدید متهمان تلاش می‌کرده از آنها اطلاعات بگیرد و این درحالی بوده که بسیاری از افراد شکنجه شده هیچ اطلاعاتی در اختیار نداشته‌اند.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها