امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132443
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 63
«حسین اخوان‌اقدم» قاری ممتاز و مدرس هنر تلاوت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

«حسین اخوان‌اقدم» قاری ممتاز و مدرس هنر تلاوت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه جلسات سنتی قرآن خاستگاه قاریان و حافظان برتر کشورمان است، اظهار داشت: یکی از مؤثرترین واحدهای آموزش عمومی و تخصصی قرآن کریم جلسات قرآن هستند؛ جلساتی که در مساجد یا منازل اساتید و قرآن‌آموزان برگزار می‌شدند و تمامی افراد برای حضور در چنین جلساتی اشتیاق داشتند.

وی با بیان اینکه قدمت برگزاری جلسات سنتی قرآن به 200 سال هم می‌رسد، گفت: از گذشته جلسات سنتی قرآن برگزار می‌شدند به طوری که افراد علاقه‌مند در منازل خود یا مسجد محل اقدام به برپایی محافل قرآنی می‌کردند که این جلسات موفق‌ترین جلسات آموزشی بودند و ثمرات قابل توجهی همچون شناخته شدن کشورمان در جمع کشورهای برتر در عرصه‌های قرآنی است.

اخوان‌اقدم جلسات سنتی قرآن را نیازمند حمایت و توجه جدی مسئولان دانست و افزود: برگزاری جلسات سنتی قرآن در مساجد اتفاق خوبی بود که متأسفانه امروزه به دلیل مشکلات کمتر به آن توجه می‌شود اما بباید بدانیم برگزاری جلسات سنتی قرآن در هر مؤسسه یا حسینیه برکات زیادی دارد بنابراین باید با برنامه‌ریزی و حمایت بیشتر افراد را به حضور در این جلسات ترغیب کنیم.

اخوان‌اقدم با اشاره به دلایل کم‌رنگ شدن جلسات سنتی قرآن در مساجد، گفت: در بسیاری مواقع جلسات سنتی قرآن با برنامه‌های فرهنگی مساجد یا مراسم ختم و سخنرانی‌‌ها تداخل پیدا می‌کند به همین جهت باعث تعطیلی و ایجاد مشکل در نظم جلسات می‌شود به همین جهت اساتید ترجیح می‌دهند جلسات قرآن را در جایی خارج از مساجد برگزار کنند.

وی به لزوم حمایت حاکمیت از جلسات سنتی قرآن اشاره کرد و افزود: تمامی دستگاه‌های دولتی که می‌توانند از ردیف بودجه استفاده کنند باید برای تجهیز و حمایت جلسات قران چه در مساجد و چه در خانه‌های قران و مؤسسات حمایت کنند و رسانه‌ها نیز موظف به تبلیغات گسترده در این راستا هستند که امیدواریم با همکاری همه نهادها جلسات سنتی قرآن باشکوه‌تر از گذشته برگزار شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها