امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132464
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از عراق، در میدان «قنطار فی السلام» کمپینی عراقی حضور دارد که تلاش ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از عراق، در میدان «قنطار فی السلام» کمپینی عراقی حضور دارد که تلاش دارد با جمع آوری یک میلیون امضا از اعدام آیت الله نمر باقر النمر روحانی انقلابی عربستان جلوگیری کند.

جالب اینکه زوار که اکثراً از زیارت اربعین باز می گردند، برای امضای این طومار و مشارکت در این امر خداپسندانه از یکدیگر پیشی می گیرند و هر از گاهی برای نابودی رژیم سعودی، صلوات سر می دهند.

 

به گزارش فارس، شیخ نمر باقر النمر متولد 1379 هجری قمری در عوامیه عربستان و مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است. او در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال 2012 بازداشت شد.

نخستین بازداشت شیخ نمر در می 2006 میلادی رخ داد. نیروهای امنیتی سعودی او را در بازگشت از بحرین و به دلیل مشارکت در همایشی بین‌المللی درباره قرآن کریم بازداشت کردند.

در اتهام شیخ نمر چنین آمد که «وی از حکومت عربستان خواسته است به وضعیت قبرستان بقیع رسیدگی کرده، مذهب تشیع را به رسمیت شناخته و شیوه‌های آموزشی و درسی (وهابی) کنونی حاکم بر عربستان را تغییر داده یا لغو کند».

بازداشت دوم، در 23 آگوست 2008 میلادی رخ داد. آیت الله شیخ نمر آل نمر در بیستم تیر 1392 در اثر حمله مسلحانه نیروهای امنیتی ربوده و به مکان نامعلومی انتقال داده شد.

در 23 مهرماه 1393 دادگاه جنایی عربستان سعودی، شیخ نمر را به دلیل اقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم کرد. در پی این حکم ـ که قابل تجدید نظر است ـ شیعیان منطقه و آزادیخواهان جهان به آن اعتراض کردند که دامنه این اعتراضات هنوز ادامه دارد.

انتهای پیام/ک

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار