امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132465
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 80
«احسان شیعه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به این که اولین بار در سال 91 تیم ...

«احسان شیعه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به این که اولین بار در سال 91 تیم رسانه‌ ای اعزامی از شبکه سه سیما به پوشش راهپیمایی بزرگ و میلیونی شیعیان از نجف تا کربلا مبادرت ورزید، گفت: پیش از سال 91 تنها دو شبکه در کل جهان به پخش تصاویر این راهپیمایی می‌پرداختند که این دو هم متعلق به کشور عراق بودند اما بعد از آن شبکه سه سیما به عنوان اولین شبکه سراسری در داخل و سومین شبکه در کل دنیا این رویداد بزرگ را پوشش داد.

وی افزود: همچنین با توجه به استقبال خوب مردم از این اتفاق که واقعا بیش از حد انتظار ما هم بود، در سال های بعد نیز این اتفاق ادامه پیدا کرد و حجم کار از نظر میزان مسافت همراهی با زائران و تعداد دقایقی که به این موضوع پرداخته می شود، افزایش یافت.

شیعه در پاسخ به این که با توجه به در اختیار بودن ابتکار عمل این پوشش گسترده رسانه‌ای نزد شبکه سه سیما آیا سایر شبکه‌های تلویزیونی نیز از تصاویر ارسالی توسط هیات اعزامی استفاده می‌کنند یا نه، بیان داشت: بله بعضی از شبکه های سراسری از جمله شبکه یک سیما از این تصاویر استفاده می‌کنند. شبکه دو سیما نیز ظاهرا گروهی را خود به عراق اعزام کرده است تا در روزهای پایانی مانده به اربعین همراه با زائران تصاویر راهپیمایی و حضور گسترده مسلمانان را پوشش دهند. همچنین بیش از شبکه های سراسری شبکه‌های استانی نیز در استفاده از تصاویر ارسالی از عراق فعال هستند و گاهی هم آقایان کاظم احمدزاده و میثم آقابیگی مجریان شبکه سه سیما در زمان‌هایی که وقتشان آزادتر است با سایر شبکه‌ها نیز ارتباط گرفته و گزارش‌هایی را ارائه می‌دهند یا این که از تصاویر به صورت جداگانه در سیما استفاده می‌شود.

برنامه «در آستان خورشید» کاری از واحد پخش شبکه سه سیماست که ویژه مناسبت ها، اعیاد و عزاداری های دینی و مذهبی روی آنتن می رود، امسال برای سومین بار و در حجمی وسیع تر راهپیمایی 550 کیلومتری بصره تا کربلای معلی توسط خیل عاشقان و زائران اباعبدالله الحسین (ع) به تهیه کنندگی مهدی زمانی بیدختی و کارگردانی مهرداد طاهری را پوشش می دهد. این برنامه در این ایام در چند نوبت به صورت زنده  از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار