امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132479
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۹
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با تاکید بر برخورد قاطع مسئولین با مفسدین اقتصادی اعلام ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با تاکید بر برخورد قاطع مسئولین با مفسدین اقتصادی اعلام کرد: برای مبارزه با مفاسد اقتصادی تا به ثمر رسیدن نتایج مورد نظر مردم و رهبری از پای نخواهیم نشست و از مسئولان می‌خواهیم جسارت برخورد با مفاسد اقتصادی را در خود پدید آورند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

بنظر می‌رسد موضوع فساد در جنبه‌های اقتصادی، اداری و مالی که از ابتدای انقلاب اسلامی ایران و تعیین قانون اساسی به دلیل اشرافی‌گری و رانت‌خواری دوران منحوس پهلوی که مورد رنجش ملت ایران قرار گرفته بود مورد توجه قرار گرفت ولی سیاست‌های اقتصادی نادرست و گاها قوانینی که نقاط فرار اقتصادی برای مفسدین اقتصادی را ایجاد می‌کرد و عدم نظارت کافی در طول این سی‌سال نیز خاطر  ملت ایران را متاثر کرد و از سال‌ها پیش هشدار دلسوزان انقلاب و جنبش اصیل دانشجویی به جایی نرسید و در این زمینه قوای مقننه و مجریه و قضائیه نیز با حرکات نمایشی و عدم اقدامات قاطع و ریشه‌کن کننده فساد اقتصادی وضع را به جایی کشاندند که از درون ساختار اقتصادی و ادرای کشور ما افرادی توانستند چند میلیارد و چند ده میلیارد و چند صد میلیارد اختلاس کند.

سوال اساسی ما از ریاست محترم جمهور و سایر قوا اینست که چرا هیچ‌گونه عزم راسخی در برخورد با فساد در سطح میانی و پایینی قوای مجریه، مقننه و قضاییه وجود ندارد؟ بایستی با این موضوع با صداقت و قاطعیت برخورد کرد.

ما به عنوان فرزندان انقلاب از شنیدن این خبرهایی مانند رانت‌خوران 650 میلیون یورویی در حوزه کنجاله، رانت 12 میلیارد دلاری در سواحل مستعد و پویای مکران و رانت‌های دولتی در حوزه واردات بنزین بارها را که می‌شنویم قلبمان به تنگ می‌آید.

ما مخالف فعالیت اقتصادی اشخاص نیستیم و برعکس آن‌را نیازی جهادی و عاجل برای کشور می‌دانیم اما اگر به رئیس یا عضو 300 شرکت در یک وزارتخانه سمت دهیم مسلما این موضوع وی را در معرض اتهام قرار می‌دهد که یا موجب رانت دولتی می‌شود یا چشم خود را در برابر فساد آقازادگان و مدیران زیر مجموعه خود می‌بندد.

لازم است اکثر مسئولین ایران اسلامی به عنوان کارگزارانی که به پاک دستی و صحت اعمالشان اعتماد داریم در این زمینه اقدام قابل توجهی کنند.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برای مبارزه با مفاسد اقتصادی فصل نوینی را برای خود قائل است و انشاالله در این رابطه تا به ثمر رسیدن نتایج مورد نظر مردم و رهبری از پای نخواهد نشست و قطعا فضای سخت و تنگی را برای مفسدان اقتصادی در افکار عمومی کشور شکل خواهد داد.

از مسئولان امر نیز توقع داریم همراه این جنبش، جسارت برخورد با مفاسد اقتصادی را در خود پدید آورند و یکی از مهمترین مطالبات دانشجویان، مردم و رهبری را لبیک گویند.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها