امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۵:۵۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1325
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۱
تعداد بازدید: 320
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس نمایشگاه تخصصی و عملکرد های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(ره توشه) از 27 فروردین ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس نمایشگاه تخصصی و عملکرد های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(ره توشه) از 27 فروردین تا 4 اردیبهشت در تالار وحدت برگزار می‌شود.

سید‌ محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نمایشگاه تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (ره‌توشه) اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه در هیاهو لازم بود تا اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نادیده گرفته نشود.

وی افزود: امیدواریم این اقدامات ره‌توشه‌ای برای آیندگان باشد البته حیطه کاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گسترده است و در کنار نقص‌ها اقدامات بزرگی انجام شده است مانند جشنواره‌های بزرگی که در دوره دولت دهم در سراسر کشور برگزار شده است.

حسینی گفت: غیر از آنکه در داخل کشور اقدامات خوبی را شاهد بودیم در عرصه بین‌الملل حضور گسترده‌تری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته است و در همین ایام نوروز 30 گروه به کشورهای مختلف روانه شده‌اند و 15 هفته فرهنگی در همین ایام برگزار شده است.

*اقدامات رایزنان فرهنگی 30 درصد افزایش پیدا کرده است

وی گفت: در این دوره اقدامات رایزنان فرهنگی 30 درصد افزایش پیدا کرده است و اتاق ‌ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی ایجاد شده است.

وی گفت: ظرفیت فراوانی در کشور وجود دارد که باید مورد توجه قرار می‌گیرد از جمله کارهای ماندگار انجام شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل سازمان سینمایی در کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در این دوره جشنواره‌های جدیدی برگزار شده گفت: یکی از این اقدامات تشکیل جشنواره قرآنی بود و همچنین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر بخش‌ها نیز قابل توجه است.

وی با بیان اینکه سامانه اطلاع‌رسانی خوبی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی شد، گفت: در سازمان اوقاف اقدامات فرهنگی شایسته‌ای صورت گرفته است از جمله اعزام روحانیون به نقاط مختلف کشور و همچنین کارهای خوبی در شعر و ادب انجام شده است و همکاری و تعامل خوبی با نهادهای فرهنگی در کشور انجام شده است.

وی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال 89 پنج هزار نفر از اهالی فرهنگ را بیمه تکمیلی کرده است و این رقم در سال 90 به 15 هزار و در سال 91 به 25 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

حسینی با بیان اینکه در هیچ بخشی شامل رکود و ایستایی نیستیم، گفت: این مسئولیت امانتی است که در دست ما است و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مسئولیت را به عنوان امانتی برعهده گرفته‌اند تا از فرصت‌ها بهره گرفته و خدماتی به کشور انجام دهند و نگاه مسئولان به افق‌های آینده بوده است.

وی در پایان گفت: سعی کردیم کار هنری با محتوا و پیام متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی داشته باشیم البته کار هنری باید زیبا و ماندگار باشد و کار ضعیف هنری با محتوای عالی مورد توجه ما نیست.

* آقا تهرانی: شیاطین از همه ابزار هنری استفاده می‌کنند

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از دیگر سخنران این برنامه بود و اظهار داشت: اگر نگاهی به خلقت انسان‌ها داشته باشیم دو نوع هدایت تکمیلی و تشریحی وجود دارد.

وی افزود: انسان زمانی کاملتر شود دیگر مانند حضرت موسی(ع) عصا را تبدیل به اژدها نمی‌کند بلکه کتابی می‌آورد که این کتاب با حکمت شروع می‌شود.

وی افزود: ملت آخر زمان از همه هنرها باید استفاده کند قاعدتا شیاطین نیز از همین ابزار استفاده می‌کنند و اسلام کاملترین دین است.

آقاتهرانی گفت: شعار مقام معظم رهبری با واژه فرهنگی مانند حماسه شروع شده است زمانی مجلس به من به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی رأی داد به کربلا رفتم و از امام خواستم که همه لطف شماست اگر ما کاری را انجام دهیم.

وی گفت: مسلمان یا کاری را انجام نمی‌دهد یا کاری انجام می‌دهد کارش را مطمئن انجام می‌دهد.

وی گفت: در دیداری که با وزیر ارشاد به روسیه رفتیم و با مسئول سینمایی روسیه دیدار داشتیم آن مسئول گفت بعد از انقلاب و حضور امام خمینی(ره) سینمای جهان تغییر پیدا کرده است و مستضعفان برپرده سینما رفته‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها