امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132509
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 124
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از گاردین، 190 کشور شرکت‌کننده در کنفرانس تغییرات آب و هوایی در مورد طرحی برای مبارزه با گرم شدن ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از گاردین، 190 کشور شرکت‌کننده در کنفرانس تغییرات آب و هوایی در مورد طرحی برای مبارزه با گرم شدن کره زمین به توافق رسیدند که برای نخستین بار تمامی کشورها را به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ملزم ساخته است.

مانوئل پولگار ویدال وزیر محیط زیست پرو که ریاست این کنفرانس را بر عهده داشت، گفت، این طرح کامل نیست اما مواضع همه طرف‌ها را شامل می‌شود.

بر اساس این طرح، دولت‌ها متعهد خواهند شد تا برنامه‌هایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا 31 مارس 2015 ارائه دهند تا پایه یک توافق جهانی در نشست سال آینده این کنفرانس در پاریس را شکل دهند.

هند و چین در جریان این نشست با توجه به طرح‌های پیشین ابراز نگرانی کردند چراکه این طرح ها بار بسیار سنگینی بر اقتصاد‌های نوظهور در مقایسه با کشورهای ثروتمند تحمیل کرده بود.

وزیر محیط زیست هند در باره این طرح گفت، ما آنچه می‌خواستیم به دست آوردیم.

این طرح همچنین کشورهای ثروتمند به سرپرستی آمریکا را راضی ساخته است. آمریکا در این‌باره اعلام کرده است که اکنون زمان اقتصادهای نوظهور است تا انتشار گازهای گلخانه‌ای خود که به سرعت در حال افزایش است را کاهش دهند. چین اکنون بزرگ ترین تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای است و پس از ان آمریکا، اتحادیه اروپا و هند قرار دارند.

برخی گروه‌های زیست‌محیطی متعقدند که این توافق بسیار ضعیف‌تر از توافقات پیشین است.

نمایندگان 190 کشور جهان در پرو گرد هم آمده بوددند تا در باره جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه‌ای تصمیم بگیرند این نشست به مدت دو هفته ادامه داشت و قرار بود تا 12 دسامبر ادامه یابد که تا امروز طول کشید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها