امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132548
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۴
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه، در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور امروز (یک‌شنبه) نیز برای سومین روز

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه، در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور امروز (یک‌شنبه) نیز برای سومین روز متوالی به عملیات خود موسوم به عملیات «رنگین کمان» با هدف تکمیل محاصره بخش شرقی حلب که در تصرف گروهک‌های تروریستی مسلح قرار دارد، ادامه دادند.

بنابر اعلام یک منبع میدانی سوری این نیروها در عملیات امروز خود موفق شدند، ظرف 40 دقیقه مساحتی به اندازه 9 کیلومتر مربع و به عمق 3 کیلومتر از منطقه «حندرات» تا منطقه «ملاح» را آزاد کنند و هم اکنون تا مرکز ملاح یعنی مسجد «روضه» پیشروی کرده‌اند.

 

این منبع ادامه داد: هم اکنون ارتباط مستقیم شهرک «حریتان» با بزرگراه «کاستلو» قطع شده و گروهک‌های تروریستی مسلح برای تردد و نقل و انتقال خود از جاده‌ای خاکی که از شهرک «کفر حمره» به «کاستلو» کشیده شده، استفاده می‌کنند.

منبع مذکور تاکید کرد که مهمتر از پیشروی ارتش سوریه در منطقه ملاح، آزادسازی یکی از تپه‌های استراتژیک جنوب «حندرات» و سیطره این نیروها بر آن است، چون این تپه بطور کامل بر بزرگراه کاستلو که در نقشه از آن تحت عنوان «خالد بن ولید» یاد شده، اشراف دارد.

 
تپه مشرف به کاستلو دایره آبی، بزرگراه کاستلو به رنگ نارنجی و جاده خاکی کفرحمره به زنگ زرد مشخص شده


به این ترتیب و بنابر اظهار نظر این منبع میدانی سوری در عمل حلب بطور کامل در محاصره ارتش سوریه قرار دارد، ولی تاکتیک ارتش هم اکنون باز گذاشتن این بخش از بزرگراه کاستلو است تا کسانی‌که خواهان خروج از این بخش شهر هستند، امکان خروج تا پیش از تکمیل محاصره را داشته باشند.

پیروزی اخیر ارتش سوریه موجب شده تا گروهک تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و سایر گروهک‌های مسلح فعال در منطقه، جبهه‌های مختلف حلب را خالی کرده و برای مقابله با پیشروی ارتش سوریه به منطقه ملاح شتافته‌اند.

 
جاده خاکی کفرحمره -کاستیلو، تنها راه باقی مانده برای برای تردد تروریست‌ها بین حلب و ریف آن


اما از ریف جنوبی ادلب گزارش شده که جبهه النصره و هم پیمانانش با استفاده از بارندگی هوا و عدم امکان پرواز جنگنده‌های ارتش سوریه حمله گسترده‌ای را علیه پایگاه نظامی «وادی الضیف» که در این منطقه واقع شده و دو سال است در محاصره این گروهک‌های تروریستی آغاز کرده و به نظر می‌رسد، هدف اصلی آنها تصرف وادی الضیف تا پایان امشب است.

تصاویر رسیده شدت و وسعت و میزان تدارک النصره برای این حمله را نشان می‌دهد.

 
انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها