امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132576
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
علامه عزیزی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ...

علامه عزیزی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار کرد: با توجه به اینکه متاسفانه گفتمان‌های سیاسی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی با یک روند عقلانی و آکادمیکی تشکیل نشده و رواج این گفتمان‌ها در اثر موج‌های انتخاباتی در برهه‌های خاصی بوده است، ما امروز شاهد هستیم این جریان‌ها نواقص فراوان دارند.

عزیزی گفت: ابتدا ما باید این نکته را در نظر بگیریم که با توجه به نیازهای جامعه فضای سیاسی دوقطبی- جبهه‌ای باید به فضای دوقطبی یا چندقطبی حزبی تغییر کند، فلذا در هر صورت باید در گفتمان‌های سیاسی تجدیدنظر آکادمیک صورت گیرد.

وی با اشاره به مشکلات گفتمان‌هایی که با موج‌های انتخاباتی شکل گرفته است بیان کرد: گفتمان اصولگرایی که در جواب تندروی‌ها و بی‌اخلاقی‌های دهه 60 و اوایل دهه 70 با شعار اخلاق‌مداری و میانه‌روی شکل گرفت، امروز شاهد هستیم با اسم این گفتمان در دولت گذشته بی‌اخلاقی‌های متعددی صورت می‌گیرد یا جالب‌تر اینکه گفتمان اصلاح‌طلب در مخالفت با دولت آقای هاشمی ایجاد شد یعنی اصلاحات در مخالفت با سیاست‌های آقای هاشمی شکل گرفت، اما امروز وی خود یکی از بزرگان اصلاحات قلمداد می‌شود.

این فعال دانشجویی ادامه داد: آقای ناطق‌نوری در انتخابات سال 76 کاندیدای اصولگرایان و رقیب اصلی سیدمحمد خاتمی بود، اما امروز ما شاهد هستیم تعدادی می‌گویند اصلاح‌طلبان با مشورت‌ آقای ناطق‌نوری لیست انتخاباتی خواهند داد.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی با انتقاد از این روند گفت: رفتارهای اینگونه آقایان باعث دلسردی و ناراحتی مردم می‌شود و اینگونه رفتارها لطمه‌های جدی به فضای سیاسی کشور می‌زند.

وی گفت: برای حل این مشکل باید گفتمان‌های جدید با پشتوانه ایدئولوژیک و کاملا علمی و آکادمیک صورت گیرد، وگرنه با گفتمان‌های موجی ما شاهد گسترش آنارشیسم در فضای سیاسی جامعه خواهیم بود.

این فعال دانشجویی در ادامه گفت: به نظر بنده اصلاح‌طلبان همان اشتباه اصولگرایان در سال 88 در قبال دولت احمدی‌نژاد را امروز در مورد دولت روحانی تکرار می‌کنند و نباید این امیر صورت گیرد. حمایت‌های بی‌مورد از دولت به غیر از ایجاد غرور کاذب و عدم جوابگویی آنها اثر دیگری ندارد و نباید با بهانه قرار دادن وحدت، واقعیت‌ها را نادیده گرفت.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به خطر رهبرسازی در جریان‌‌های سیاسی گفت: همه باید بدانند جامعه فقط یک رهبر دارد و جریان‌های سیاسی کاملا دموکراتیک و براساس رای افراد به پیش رود و اینکه دوستان جبهه پایداری می‌گویند حرف آخر را باید آقای مصباح بزنند یا اینکه دوستان اصلاح‌طلب کار را به جایی رسانده‌اند که برای کوچکترین موضوعی نیز می‌گویند ابتدا باید خاتمی نظر خود را اعلام کنند اشتباه است.

این فعال دانشجویی گفت: این خلاف آرمان‌های اصلاحات و آزادیخواهی است که غیردموکراتیک عمل کرده و بجای اینکه آرا و نظر را در اولویت قرار دهند، با این اقدامات خود خلاف آرمان‌های اصلاح‌طلبی عمل می‌کنند که به نظر بنده خود خاتمی نیز موافق این اقدامات نیست. ولی باید تذکرات لازم در این زمینه را نیز به اصلاح طلبان بدهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها