امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132587
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به راهپیمایی

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به راهپیمایی میلیونی مسلمانان در اربعین حسینی، گفت: به طور کلی نگاه مردم به اباعبدالله‌الحسین(ع) و مسیر حسینی یک نگاه اعتقادی و دینی است و مردم با همه وجود و همه ایمان و اراده در این مسیر حرکت می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: طبیعی است که اگر ما اعتقاد و ایمان راسخ و ناب اسلامی را در نظر بگیریم، مسائل اجتماعی و سیاسی هم در بطن آن نهفته است و به همین دلیل است که شهید مدرس می‌گوید: «دیانت ما عین سیاست ماست، سیاست ما عین دیانت ماست.»

جعفری خاطرنشان کرد: مردم با نگاه ایمانی و اعتقادی به آموزه‌های حسینی نگاه کرده و این مسیر را طی می‌کند بنابراین هیچ تهدیدی آنها را از مسیر حق نمی‌تواند باز بدارد چون روشنی و حقانیت این راه را قبول دارند .

وی اضافه کرد: علت اینکه گفته می‌شود امام حسین(ع) و شهدای راه خدا پیروز هستند، این است که در این راه حقیقت نهفته است و اگر جایی حقیقت نباشد و کسی به ظاهر پیروز هم شود بازشکست خورده است.

این نماینده مجلس تأکید کرد: در شرایط فعلی که تمام تلاش دشمن در این است که دل امت مسلمان را خالی کن، و به امت اسلامی این معنا را تلقین کند که شما ضعیف و ناتوان هستید و کاری از پیش نمی‌برید و همچنین در شرایطی که دشمن گروه‌های شیطان صفت و دارای خوی حیوانی را آموزش می‌دهد و به نام اسلام وارد میدان می‌کند و تلاش‌های آنها برای این است که بر امکانات و میراث سیاسی و فرهنگی است اسلامی مسلط شوند به نظر می‌رسد حضور مردم تیر خلاصی است بر توطئه دشمنان و این توطئه‌ها را برای مدت‌های زیادی به تأخیر می‌اندازد.

جعفری با بیان اینکه حضور مسلمانان در کنار هم همواره دشمنان را ناامید کرده است، افزود: حضور مردم در کشور ما نیز در این 35 سال گذشته همیشه باعث شده دشمن عقب‌نشینی واقعی و جدی داشته باشد که نمونه آن عقب‌نشینی گروهک‌های دشمن ساخته در اوایل انقلاب، عقب نشینی فتنه‌گران 78 و 88 و سایر موارد حضور مردم بوده است که بیشترین تأثیر را داشته است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس تأکید کرد: مردم مسلمان در روز اربعین بزرگترین حضور مردمی دنیا را رقم زدند و این مسلماً تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: متوکل عباسی برای اینکه در مقابل زائران امام حسین(ع) بایستند یک قانون ظالمانه را وضع کرد و گفت هرکس می‌خواهد به زیارت برود، دستش را قطع می‌کنم ولی باز هم مردم از زیارت دست نکشیدند و گفتند ما دستمان را می‌دهیم ولی راه حسین(ع) را رها نمی‌کنیم. بنابراین مردم بر سر آموزه‌های حسینی که همان آموزه‌های علوی، قرآنی و آموزه‌های ناب محمّدی است ایستاده‌اند.

جعفری خاطرنشان کرد: الزاماً این تجمع را اعتقاد به امامت و در ادامه آن و در عصر غیبت، اعتقاد به ولایت است که می‌تواند رقم بزند، آنطور نیست که هرکسی بتواند چنین کاری انجام دهد، پس نخ تسبیحی که این دانه‌ها را به هم وصل می‌کند اعتقاد به ولایت است.

وی اظهار داشت: این راهپیمایی و تجمع در روز اربعین در مقابل دشمنی که تمام تجهیزات خود را آورده است یکبار دیگر این فرمایش امام(ره) که فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد، ولیکن این یک پیام فراتر دارد و آن پیام این است که پشتیبان مکتب اهل بیت و ولایت باید بود تا به کشورها و امت اسلامی آسیبی نرسد و غیر از این ما راه دیگری نداریم.

این نماینده مجلس افزود: جمله‌ای که امام(ره) در رابطه با بسیج 20 میلیونی داشتند در روز اربعین کاملاً مشخص شد و تمام عالم دیدند در یک روز 20 میلیون در یک شهر جمع می‌شود چه برسد به کشورهایی که اعتقاد راسخ به ولایت دارند.

جعفری در خاتمه گفت:‌ پشتیبان اصلی این انقلاب و نظام و راه اهل بیت مردم هستند و با مردم نمی‌توان درگیر شد، این حضور گسترده و میلیونی نقشه‌های دشمنان را بر هم زد و مادامی که این مسیر با نام حسین و مرام حسین است دشمان بر این امت چیره نخواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها