امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132598
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌ اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌ اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز یکشنبه، در دیدار با نیلزآنن عضو و سخنگوی یکی از حزب‌های آلمانی و نماینده پارلمان کشور گفت: امروز دخالت خارجی از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار بر عدم ثبات و رسیدن به صلح پایدار در سوریه است.

وی ادامه داد: دولت سوریه با تروریست‌ها و حامیان خارجی آن از کشورهای مختلف مقابله می‌کند و بدین جهت اولین قدم برای صلح در سوریه خارج شدن نیروهای خارجی از آن است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: پس از خارج شدن نیروهای خارجی می‌توان در مورد دستیابی به راه‌حل‌های مناسب و براساس خواسته مردم در جهت ایجاد ثبات و صلح گام برداشت.

ولایتی در این دیدار همچنین اظهار داشت: مسئله داعش و سوریه از مهم‌ترین نگرانی‌ها است که نه تنها منطقه بلکه جهان را می‌تواند تحت تاثیر خود قرار دهد.

وی در ادامه دیدار با آنن نماینده پارلمان آلمان گفت: ایران و آلمان روابط خوب و مطلوبی با هم دارند و تبادل هیات‌های مختلف در تمامی رده‌ها می‌تواند به گسترش روابط ۲ کشور کمک کند.

در ادامه این دیدار طرف آلمانی درباره روابط منطقه‌ای و شرایط امروز جهان از ولایتی سوالاتی را پرسید که وی در پاسخ گفت: بعد از سقوط شوروی شرایط جهان تغییر کرده و در حالی که همه انتظار جهان دو قطبی را داشتند اما کشورهای قدرتمند جدیدی به وجود آمدند که به معنای تاثیر شیوه نگرش در جهان به جهان است.

ولایتی خاطرنشان کرد: برعکس تصور برخی ابرقدرت‌ها شیوه اداره جهان و حضور کشورهای قدرتمند معادلات را تغییر داده و امروز شاهدیم منطقه خاورمیانه به مهم‌ترین نقطه جهان مبدل شده است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز به نظر می‌رسد که برای ایجاد ثبات در منطقه و جهان باید کشورهای قدرتمند و صاحب نفود همکاری بیشتری داشته باشند.

ولایتی افزود: این همکاری به ویژه می‌تواند در زمینه مقابله با تروریسم باشد که البته جمهوری اسلامی ایران در این زمینه از تمام ظرفیت‌ها و توان خود بهره‌برداری کرده و برای مبارزه با تروریسم اقدامات لازم را ادامه می‌دهد.

 

نیلزآنن نیز در این دیدار اظهار داشت: تلاش داریم روابط ۲ کشور گسترش یابد و بسیاری از شرکت‌های آلمانی در انتظار ورود به ایران هستند.

این عضو پارلمان آلمان تصریح کرد: ایران و آلمان دغدغه‌های مشابهی به ویژه در حوزه مسائل منطقه‌ای از جمله داعش، سوریه و عراق دارند که امیدواریم با تبادل نظر در این زمینه‌ها بتوانیم هم‌فکری در این مسائل داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها