امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132618
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، غلامحسین اسماعیلی صبح امروز به طور سر زده از حوزه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، غلامحسین اسماعیلی صبح امروز به طور سر زده از حوزه قضایی بخش لواسانات بازدید کرد و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری به گفت‌وگو پرداخت.

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی (ع) و تقدیر از زحمات ارزشمند قضات و کارمندان این حوزه قضایی، اظهار داشت: با توجه به وضعیت حساس منطقه از جهات مختلف به ویژه اختلافات ملکی، ضرورت دارد قضات با تکیه بر تبحر قضایی خود صرفاً با رعایت مقررات قانونی و شرع انور و به دور از هرگونه حواشی، قاطعانه و عادلانه در خصوص پرونده‌های مطروحه تصمیم‌گیری کرده و حکم صادر کنند.

وی ادامه داد: بدون شک در چنین مواردی سلیم‌النفس بودن قاضی می‌تواند در اجرای عدالت و جلب اعتماد عمومی تأثیر بسزایی داشته باشد.

اسماعیلی با تأکید بر استفاده بهینه از اوقات توسط قضات و کارمندان، افزود: با مدیریت زمان می‌توان کیفیت و کمیت دادرسی و رسیدگی‌ها را ارتقا بخشید و به طور طبیعی خروجی آن تصمیمات قضائی متقن، مستند و منصفانه و کاهش موجودی پرونده‌های جریانی و اجرایی به ویژه پرونده‌های مسن خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان تهران تأکید کرد: همانطور که امام راحل (ره) فرمودند، دستگاه قضایی ملجاء و پناهگاه مظلومین و ستمدیدگان است و لذا مردم به عدلیه امیدوارند که با رعایت انصاف و در کمال قاطعیت بتوانند از این طریق نسبت به استیفای حقوق خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: وظیفه ما ارتقاء مستمر این امیدواری مردم است و باید مواظب باشیم برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب و متجاوز به حقوق مردم و جامعه نتوانند از قوه قضائیه جهت رسیدن به اهداف شوم و پلید خود به عنوان تکیه‌گاه استفاده کنند، همچنین لازم است قضات ما هوشیار بوده و با بصیرت و درایت خود مانع نفوذ این افراد به دستگاه قضا و استفاده ابزاری از عدلیه توسط آن‌ها شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها