امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132634
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، محمد آقاجانی در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی و معاونان بهداشتی و درمانی گفت: بیش از 6 ماه از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، محمد آقاجانی در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی و معاونان بهداشتی و درمانی گفت: بیش از 6 ماه از اجرای طرح تحول سلامت و ایجاد برخی انتقادات و ایرادات به این طرح می گذرد و ما از انتقادها و پیشنهادها برای اصلاح مسیر استقبال می‌کنیم.در عین حال از پرداختن به حاشیه سازی در جریان اجرای این طرح باید پرهیز کرد.

وی ادامه داد: برای نظارت بر عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی ستاد نظارت بر عملکرد دانشگاه ها تشکیل شد و زمان ارزیابی دانشگاه ها در اجرای برنامه طرح تحول سلامت از اول دی تا پایان دی در قالب برنامه 7 بعلاوه 1 خواهد بود.

آقاجانی افزود: از اسفند سال 92 بررسی کتاب تعرفه سلامت، ابتدا توسط شورای عالی بیمه، آغاز شد و از ابتدای سال جاری تا مهر نیز جلساتی با 28 انجمن علمی و تخصصی تشکیل شد و تجمیع کدها برای ساده سازی و متعادل سازی خدمات سلامت در قالب تعرفه صورت گرفت که مقرر شد ارزش نسبی هیچ خدمتی بالاتر از کتاب 84 و کمتر از کتاب کالیفرنیا نباشد و این خدمات در چارچوب منابع موجود بیمه قرار گیرد.

معاون درمان وزیر بهداشت از تشکیل جلسات آموزشی از زمان ابلاغ کتاب تعرفه سلامت، برای مدیران عامل بیمه، بیمارستان ها، مدیران IT و HIS بیمارستان ها و دانشگاه های علوم پزشکی، خبر داد و تصریح کرد: سامانه 1690 نیز برای نظارت بر تعرفه‌ها راه اندازی شد و در استان های کشور، ستاد استانی نظارت بر تعرفه، ارزیابی چرخه نظارت در استان را انجام می دهد و به طور موردی به پرونده ها رسیدگی نمی کند.

وی در ادامه، بر ضرورت استفاده از کارشناسان معتمد و آشنا به تعرفه و صورتحساب در کمیته نظارت بر تعرفه تأکید کرد و گفت: کمیته کارشناسی باید با جدیت کامل با رعایت موازین اخلاقی و حرمت پزشکان و بیمارستان به شکایات رسیدگی کنند.

آقاجانی همچنین بر تشکیل جلسات متعدد مدیران بیمارستان با پزشکان تأکید کرد و گفت: تشکیل جلسات موجب برطرف شدن بسیاری از ابهامات ذهنی پزشکان و کادر درمان و دریافت پاسخ آنها می شود.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: پرداخت به موقع کارانه و دریافتی های کادر درمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که پرداخت به موقع موجب افزایش انگیزه در میان کادر درمان می شود.

وی همچنین، در خصوص کادر اورژانس پیش بیمارستانی، گفت: 7 دهم درصد از سهم درآمد بیمارستان باید به کادر اورژانس پیش بیمارستانی تعلق گیرد.

آقاجانی، از اجرای 90 درصدی کتاب تعرفه سلامت در بیمارستان های تحت پوشش وزارت بهداشت خبر داد و گفت: چنانچه بیمارستانی کتاب تعرفه سلامت را به طور کامل اجرا نکرد باید آن را تکمیل کند تا بتواند به موقع مطالبات هزینه درمان خود را از سازمان های بیمه گر داشته باشد.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به توافق سازمان های بیمه سلامت و تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت، افزود: بر اساس این توافق اگر اسناد بیمارستانی با تأخیر به سازمان های بیمه ارسال شود می توانند مطالبات خود را بر اساس اسناد ماه های قبل از مهر دریافت کنند تا جریان نقدینگی کند نشود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها