امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132635
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فردین بلوچی؛ مشاور مدیر عامل سازمان انتقال خون با حضور در منطقه مرزی مهران گفت:به دنبال انجام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فردین بلوچی؛ مشاور مدیر عامل سازمان انتقال خون با حضور در منطقه مرزی مهران گفت:به دنبال انجام موفق طرح نذر خون با این هدف که مردم از تاسوعا تا اربعین حسینی با اهدای خون بتوانند در نجات جان بیماران سهیم باشند، تیمی بیست و پنج نفره از کارکنان سازمان انتقال خون به صورت کاملاً داوطلبانه اعلام آمادگی کردند تا به کربلا بروند و بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نذر خون را دنبال کنند.

بلوچی افزود: برای ساماندهی برنامه ترویجی اهدای خون در منطقه ۳ تیم استانی با حضور دو مدیر کل استانی تا 72 ساعت آینده در منطقه مستقر خواهند بود.

وی گفت: از امروز به مدت سه روز در مرزهای شلمچه و مهران، تیم های خونگیری مستقر می‌شوند، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای استقرار تیم های سیار خونگیری در دو نقطه مرز شلمچه و مهران انجام شده و همکاران انتقال خون خوزستان در قالب دو تیم در مرز شلمچه حضور خواهند داشت تا علاوه بر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نذر خون از زائرانی که شرایط لازم را داشته باشند، خون هم گرفته شود.

وی گفت: تمهیدات ویژه ای برای پذیرایی از زائران در این منطقه تدارک دیده شده و مردم محلی هم با همه امکاناتی که دارند از زائران پذیرایی می کنند.

بلوچی با تشکر از سختکوشی، همدلی و همراهی کارکنان سازمان برای این امر مقدس اظهار کرد: همکاران ما در قالب تیم های ترویج فرهنگ اهدای خون و همچنین تیم های سیار خونگیری در منطقه مستقر شده اند.

وی افزود: روز گذشته به محض رسیدن تیم های سیار سازمان، با خیل عظیمی از مردم منطقه که قادر به سفر به کربلا نبودند، مواجه شدیم که برای اهدای خون داوطلب می شدند.

بلوچی اعلام کرد: ارتباطات ما با همکاران مستقر در کربلا حاکی از این است که تیم پزشکان سازمان که به منظور کمک به ترویج فرهنگ اهدای خون در کشور عراق به منطقه اعزام شده اند از روند پیشرفت فعالیت ها و همچنین از استقبال گسترده مردم این کشور ابراز رضایت کرده اند.

وی فضای سرشار از معنویت، مشارکت و همدلی موجود در همکاران داوطلب مستقر در منطقه را از بارز ترین جلوه های عشق به سرور و سالار شهیدان برشمرد و ابراز امیدواری کرد این حرکت خدا پسندانه آغاز یک تحول برای ارائه شیوه های جدید خدمت رسانی و ترویج فرهنگ اهدای خون باشد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر تردد زائران اربعین حسینی از مرز مهران بوده، افزود: در مرز مهران یک سامانه خونگیری ارسالی از ستاد مرکزی سازمان انتقال خون، یک دستگاه اتوبوس خونگیری از همدان و یک اتوبوس خونگیری از ایلام مستقر شده بودند تا زیر نظر مدیریت انتقال خون استان ایلام اقدام کنند.

بلوچی با بیان اینکه یک تیم خونگیری از استان مرکزی و تیمی دیگر از استان کرمانشاه برای کمک به همکاران خود در استان ایلام به مرز مهران اعزام شده اند، گفت: از امروز با برگشت زائران حسینی ضمن خونگیری، اطلاع رسانی و ثبت نام از داوطلبان اهدای خون که امکان اهدای خون را فعلاً ندارند، انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار