امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132636
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درکابل، «محمد محقق» معاون دوم رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان، امروز در یک نشست ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درکابل، «محمد محقق» معاون دوم رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت: هدف اصلی من از سفر به کشور جمهوری اسلامی ایران حل مشکل مهاجران افغان بود که در این زمینه، بحث و گفت‌وگوهای لازم با مقامات ایرانی صورت گرفت.

محقق تصریح کرد: قرار است در آینده نزدیک یک هیئت بلند پایه دولتی متشکل از وزارتخانه‌های مختلف افغانستان به منظور حل دائمی مسئله مهاجران افغان به ایران سفر کند.

وی افزود: یک میلیون مهاجر افغان به شکل غیرقانونی در ایران زندگی می‌کنند که با مشکلات جدی از جمله عدم دسترسی به آموزش و پرورش مواجه هستند.

معاون دوم ریاست اجرایی تأکید کرد: درباره این موضوعات با مقامات بلند پایه ایرانی به طور مفصل بحث شده و مشکلات مهاجران افغان درآن کشور حل خواهد شد.

وی گفت: دولت ایران سالانه 500 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان افغان اعطا می‌کند که این خود یک دستاورد بزرگ برای این کشوربه حساب می‌آید.

طبق گزارش‌ها هم اکنون بیش از 5 میلیون مهاجر افغان درکشورهای ایران و پاکستان زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها