امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132661
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک زندانی پاکستانی با شکایت از نیروهای انگلیسی،‌ از اعمال انواع شکنجه‌های وحشیانه من جمله

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک زندانی پاکستانی با شکایت از نیروهای انگلیسی،‌ از اعمال انواع شکنجه‌های وحشیانه من جمله غرق مصنوعی توسط نیروهای ویژه انگلیسی پیش از تحویلش به بازپرس‌های آمریکایی سخن گفته است.

روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» با اشاره به این موضوع،‌ امروز (یک‌شنبه)‌ نوشت یک مرد پاکستانی که برای واردات برنج از قطر به عراق سفر کرده بود و بدون دلیل برای بازرسی توسط نیروهای آمریکایی اسیر انگلیسی‌ها بود، از جزییات سوء رفتارها و شکنجه‌های اعمال شده بر وی در دوران اسارتش پرده برداشت.

رحمت الله،‌ این اسیر پاکستانی در یک گزارش 62 صفحه‌ای نوشته است نیروهای ویژه انگلیسی وی را با غرق مصنوعی شکنجه کرده و خاکستر سیگار بر روی غذای وی ریخته و این اسیر پاکستانی را در قفسه‌ای مانند تابوت با چکاندن آب سرد بر سر وی نگه‌داری می‌کردند.

این شاکی پاکستانی خواستار تحقیقات بی‌طرفانه پیرامون اتهامات همدستی انگلیس با شکنجه‌ها شده است.

رحمت الله در این شکایت هم‌چنین از ضرب و شتم وحشیانه نیروهای نظامی انگلیس و بازجویی‌ها و شکنجه‌های آنان مانند رها شدن در لانه سگ‌ها و حمله سگ‌ها گفته است.

وی جزییات بیشتری از شکنجه‌های غیر انسانی توسط نیروهای نظامی انگلیسی افشا کرده و افزود به وی گفته شد به اتهام عدم همکاری او را به نیروهای آمریکایی تحویل و به زندان ابوغریب منتقل خواهد شد.

در شکایت این فرد پاکستانی آمده است شکنجه‌های مختلفی چون آزار جنسی،‌ ضرب و شتم با کابل‌،‌ ریختن فضولات انسانی بر سر وی و غرق مصنوعی من جمله رفتارهای غیر انسانی وارد بر او بود.

این فرد در ادامه گفته است که در نهایت به «بگرام» پایگاه هوایی آمریکا در افغانستان منتقل و در سلول انفرادی نگه‌داری می‌شد و تا سال 2010 هیچ ارتباطی با خانواده‌اش نداشت. وی در این مدت نیز نه تنها توسط نیروهای آمریکایی بلکه توسط نیروهای انگلیسی نیز شکنجه می‌شد.

«دیلی تلگراف»  در انتهای این گزارش یاد آور شد بعد از گزارش هفته گذشته سنا از شکنجه‌های آمریکا اکنون زمان آن فرا رسیده که انگلیس هم نقش خود را در این جنایات شرم‌‌آور صادق باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها