امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132673
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،گزارش سنای آمریکا درباره روش‌های وحشتناک بازجویی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) موجی از

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،گزارش سنای آمریکا درباره روش‌های وحشتناک بازجویی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) موجی از مشاجره‌های شدید را در زمینه فعالیت دستگاه‌های جاسوسی آمریکا براه انداخته است.

شبکه خبری آلمانی «دویچه‌وله » طی گزارشی در این زمینه که امروز(شنبه) در وبگاه خود منتشر ساخته است، نوشت: روحیه سازمان سیا بعد از انتشار این گزارش به شدت آسیب دیده است.

«هارلان اولمان» کارشناس آلمانی امور امنیتی آمریکا در این باره به دویچه وله گفت: «سازمان سیا دچار مشکل روحی عظیمی خواهد شد.کارمندان سازمان سیا نیز بر این باورند که  کاری را انجام می‌دادند که از آن‌ها خواسته شده بود. در این میان توانایی سیا نیز در انجام مسئولیت خود آسیب دیده است.»

به نوشته دویچه وله، گزارش سنا درباره روش‌های بازجویی وحشتناک سیا دولت آمریکا را نیز آسیب‌پذیر کرده است. در این بین اوباما رییس جمهور آمریکا شیوه‌های بازجویی این‌چنینی سیا را محکوم کرده است اما «جان برنان»، رییس سازمان سیا از این نحوه بازپرسی و اعتراف گرفتن ماموران تحت تابعه خود حمایت کرده است.

برنان در موضع‌گیری خود در پنج‌شنبه گذشته با دفاع از این مسئله گفت که سیا اقدام‌های صحیح بسیاری را انجام داده است. این در حالی است که موضع‌گیری وی در تضاد آشکار با گزارش سنا بود.

اولمان کارشناس آلمانی در ادامه تحلیل خود از این ماجرا گفت: «دولت آمریکا شرکت‌های بسیاری را به دنبال ماجرای 11 سپتامبر به خدمت گرفت و این به‌خاطر عدم دسترسی به کارمندان موجه در این زمینه بود.»

اما «جوزف ویپل»‌افسر سابق سیا نظر دیگری دارد و می‌گوید: «بکارگیری مقاطعه‌کاران راهی برای مخفی‌کاری آمریکا در این زمینه بود.»

اولمان در زمینه تجدید نظر در ساختار سیا و نحوه بازپرسی‌های آن‌ها با بعید دانستن هرگونه تغییر در داخل این نهاد جاسوسی گفت: «این گزارش بیشتر از همه باعث وارد شدن خسارت بر وجهه آمریکا خواهد شد . در این بین روسای جمهوری آمریکا ‌مسئولیتی را بر عهده دارند انجام خواهند داد و هنگامی‌که آن‌ها دارای قدرت انجام عملیات پنهانی هستند،  آز آن استفاده خواهند کرد. با توجه به تاریخچه‌ سازمان سیا تغییر رفتار آن‌ها بعید است. ما در طول تاریخ شاهد تلاش سیا برای ترور«فیدل کاسترو» رهبر سابق کوبا از سوی 2 دولت آمریکا بودیم و حتی «جک کندی» را داشتیم که با مافیا همکاری می‌کرد . تغییر  و اصلاحات در سیا  امری پوچ است و حقیقت ماجرا این است که متاسفانه این نوع عملیات سیا مسیری است که دولت‌‌های آمریکا آن‌را هدایت می‌کنند.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها