امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132676
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالمهدی مستکین رئیس کمیته فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو  و عضو شواری سیاست‌گذاری این طرح اعلام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالمهدی مستکین رئیس کمیته فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو  و عضو شواری سیاست‌گذاری این طرح اعلام کرد، تهران سال ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ برای کسب عنوان «پایتخت کتاب جهان» تقاضایش را به سازمان جهانی یونسکو اعلام کرد که موفق به کسب این موقعیت نشد. تهران در سال ۲۰۰۶ با یک رأی این عنوان را به تورین ایتالیا باخت. اما اکنون برای تحقق این درخواست با توجه به اهمیت ایران در مناسبات فرهنگ و تمدن جهانی و نقش به سزای این تمدن دیرینه در گسترش فرهنگ در جهان، مسئولان دولتی گام‌های عملی و ملموس تری را برداشته اند و معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد برای نخستین بار طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران را برگزار می‌کند تا این انتخاب، راه را برای انتخاب شهری از ایران به عنوان پایتخت جهانی کتاب هموار سازد. انتخاب پایتخت کتاب ایران بر اساس فعالیت‌هایی است که تاکنون بر محور کتاب در یک شهر انجام شده که البته برنامه‌ها و فعالیتهای آتی آن شهر را هم دربرمی‌گیرد.

بر اساس  فراخوان جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران «هدف از این طرح افزایش انگیزه مسوولان و اهالی استانهای مختلف کشور برای فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی است و از میان شهرهای کشور شهری که بهترین برنامه‌های گذشته و بهترین برنامه‌های پیش بینی شده برای دو سال آینده را داشته باشد به عنوان کاندیدا برای انتخاب به عنوان پایتخت کتاب ایران برگزیده می‌شود.»

به گفته محمد سلگی دبیر جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران،  تلاش بر ان است که یکی از شهرهای ایران بتواند عنوان پایتخت جهانی کتاب برای سال 2016 میلادی را کسب کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار