امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132679
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 134
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تیه‌گراف» مجموعه‌ای عکس در قالب یک کتاب است که به نیت ثبت تصاویر شاخص و البته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تیه‌گراف» مجموعه‌ای عکس در قالب یک کتاب است که به نیت ثبت تصاویر شاخص و البته زیبا از یک جریان نمایشی جمع آوری خواهد شد تا بتواند لیست و ماهیت نمایش را در ذهن بیننده متبادر کند.

همانطور که در هفته تئاتر امسال ، روزنامه ها و خبرگزاری‌های متعددی از جمله این خبرگزاری به معرفی برخی از این اقدامات پرداخت ، اینبار نیز دپارتمان «برخورد نزدیک از چشم سوم» تیه‌گراف را به تئاتر کشور و برای مخاطبان تئاتر عرضه می‌کند . تیه‌گراف یکی از این اقدامات است که به زودی در سطح شهر و برای هر نمایش موفق در دسترس علاقه‌مندان تئاتر قرار می‌گیرد .

 

* تیه‌گراف چیست ؟

سعید اردکانی مقدم ، مدیر عامل دپارتمان «برخورد نزدیک... » در رابطه با تیه‌گراف گفت : بسیار خوشحالیم که توانستیم این حرکت ارزشمند و مفید را برای هنر تئاتر کشور و همچنین ایجاد زمینه‌های گسترش فعالیت برای علاقه‌مندان به تئاتر ایجاد نماییم . اهدافی که ما در اداره تیه‌گراف دنبال کرده‌ایم عبارت بودند از همیشه زنده نگه داشتن هنر تئاتر ، اعتلای هنر تئاتر و هرچه بیشتر شناساندن تئاتر به خانواده‌ها و شناساندن هنرمندان عکاس تئاتر به عموم مردم و اعتلای هرچه بیشتر هنر عکاسی تئاتر و همچنین تشویق هنرمندان برای رشد فعالیت آنها .

اردکانی مقدم افزود : انگیزه عرضه چنین مجموعه‌ای آنجا صورت گرفت که در گذشته شاهد بوده‌ایم که کتابچه‌های عکس تئاتر توسط اساتید این هنر همچون استاد رضا موسوی برای برخی از تئاترها به چاپ می‌رسید . امّا معتقد بودم ارزش ثبت عکس‌های یک تئاتر ؛ می‌تواند به مراتب ارزشمندتر از نگاهی که تا آن زمان وجود داشت صورت گیرد . بدین منظور به دنبال مجموعه‌ای بودیم که بتواند این ارزشمندی را به طور کامل بیان کند و امیدواریم تا در نتیجه همکاری همه دوستاران هنر تئاتر و خصوصا عکاسی تئاتر بتوانیم تیه‌گراف را در بالاترین سطح کیفی ممکن ارائه دهیم .

 

* تیه‌گراف، کتابی است که خانواده‌ها را با تئاتر آشتی می‌دهد

نگار ارکانی ، مدیر دپارتمان تئاتر «برخورد نزدیک... » می‌گوید: تیه‌گراف مجموعه‌ای عکس در قالب یک کتاب است که به نیت ثبت تصاویر شاخص و البته زیبا از یک جریان نمایشی جمع آوری خواهد شد تا بتواند لیست و ماهیت نمایش را در ذهن بیننده متبادر کند . تیه‌گراف کتابی‌ است که بر آن شده‌ایم تا رفته رفته برای تمامی نمایش‌هایی که در سطح شهر اجرا می‌شود ، در یک قالب یکسان تهیه و چاپ گردد.

ارکانی افزود : از آنجایی که مفهومی به نام ماندگاری همواره گمشده‌ای در هنر تئاتر این کشور بوده است و گاهی حسرت و افسوس بسیاری را نسبت به فقدان عکس از نمایش‌های ارزشمند در ذهن ما ایجاد کرده است ، در این دپارتمان تصمیم گرفتیم تا با بررسی همه جانبه عرضه تیه‌گراف ، بتوانیم علاوه بر ماندگار کردن اثر ، زمینه‌های مختلفی همچون معرفی هرچه بیشتر اثر و ایجاد کنجکاوی در سایر دوستداران هنر تئاتر را فراهم آوریم و در کنار این ، اطلاعات مربوط به گروه نمایش ؛ شامل کارگردان ، بازیگران و سایر عوامل در تیه‌گراف ثبت شده است .

ارکانی ادامه داد: نکته اصلی در عرضه تیه‌گراف ، نوع مدیریت اجرایی آن است . چراکه تیه‌گراف مجموعه‌ای است که از همکاری تعداد زیادی از هنرمندان متعهد صورت گرفته و این همیاری امکان عرضه تیه‌گراف را مهیا ساخته است .

 

* تیه‌گراف، کتابی است که خانواده‌ها را با تئاتر آشتی می‌دهد

 

همچنین از این طریق می‌توانیم با معرفی عکاسان تئاتر به مردم و ایجاد مسابقه بهترین عکاس برای هر نمایش ، هنر عکاسی تئاتر را بهتر در میان دیگر هنر ها به نمایش بگذاریم . چرا که رویکرد تیه‌گراف ، انتخاب و داوری عکس‌های برجسته عکاسان تئاتر است که هر بار در مدت زمان سه روز انجام می‌شود و عکس‌ها را راهی مسابقه نهایی می‌کند و مراحل چاپ آن را به انجام می‌رساند .

کتاب تیه گراف حقیقتا مجموعه‌ای ارزشمند است که در کنار عکس‌های نمایش ، اکثر پارامترهای مهم نمایش را در خود جای داده است .

سعید اردکانی مقدم همچنین گفت : تیه‌گراف یک کتابچه عکس تئاتر نیست . بلکه مجموعه‌ای‌ است از جنبه های مختلف اما با قالبی همسان که از این پس برای نمایش‌های موفق به اجرا در خواهد آمد .

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها