امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132685
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سبک زندگی اسلامی که رهبر معظم انقلاب بارها بر تقویت و گسترش آن تاکید کرده اند ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سبک زندگی اسلامی که رهبر معظم انقلاب بارها بر تقویت و گسترش آن تاکید کرده اند دارای ابعاد گوناگونی است که در سنین مختلف بر روی انسان تاثیر می گذارد.

به بیانی دیگر، همه انسان ها در طول دوران زندگی خود فارغ از سنی که دارند نیازمند سبکی از زندگی بر اساس اصول اسلامی و مذهبی هستند تا بتوانند در مسیر صحیح تکامل قرار گیرند؛ کودکان به دلیل ذهن باز و فعالی که دارند بیشترین نیاز را به تربیت دینی خواهند داشت زیرا هر آنچه در کودکی آموخته شود هرگز فراموش نخواهد شد.

در دوران خردسالی و کودکی، عوامل فراوانی بر روی روحیه انسان تاثیر می گذارد که یکی از آنها نوع بازی ها و اسبابی است که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد.

اسباب بازی در عصر کنونی خود، صنعتی بزرگ را شامل می شود که از طراحی تا تولید محصول را در بر می گیرد و می تواند فرهنگی مثبت یا منفی را به همراه خود داشته باشد.

در دنیای امروز، بیشتر اسباب بازی هایی که کودکان ایرانی مورد استفاده قرار می دهند از همان انواعی هستند که در خارج از کشور و عمدتا در کشورهای غربی طراحی و ساخته می شوند به همین دلیل توجه به نوع تاثیری که این موارد بر روی فرهنگ آینده ایران زمین می گذارد اهمیت ویژه ای دارد.

«عالم و آدم» که مجموعه ای در ارتباط با عوامل موثر بر سبک زندگی دینی است در این قسمت اسباب بازی و تاثیر آن در تربیت کودکان را با حضور کارشناس مذهبی برنامه، حجت الاسلام زائری مورد بررسی قرار خواهد داشت.

بخشی از فیلم مصاحبه با طراحان اسباب بازی است.

این مجموعه توسط میثم فکری تهیه شده و قاسم اورنگی آن را کارگردانی می کند؛ قرار است عالم و آدم این هفته ساعت 19 روز یکشنبه 23 آذر و تکرار آن روز بعد ساعت 17 از شبکه افق به نمایش در آید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها