امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132689
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
سعید مکرمی مدیر پیشین انتشارات عصر داستان وابسته به بنیاد ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ...

سعید مکرمی مدیر پیشین انتشارات عصر داستان وابسته به بنیاد ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره حذف این انتشارات از عرصه نشر کشور اظهار داشت: انتشارات عصر داستان بر اساس دغدغه و رسالتی تشکیل شد تا در حوزه داستان خلاء‌های موجود محتوایی و نگرانی طیف دغدغه‌مند معتقد انقلابی را مرتفع کند.

وی تصریح کرد: همواره بر این موضوع که داستان خوب در حوزه‌های مختلف نداریم تاکید می‌شد، البته در طی مدت حیات عصر داستان چند کتاب خوب منتشر شد، از سوی دیگر هر سال رهبر انقلاب اسلامی نامی را برای سال انتخاب می‌کنند، بر این اساس در تلاش بودیم فارغ از کتاب‌هایی که سفارش داده می شود آثاری را با توجه به این تاکیدات منتشر کنیم.

مکرمی بیان کرد: با تمام نقاط ضعف و قدرت و حتی خطاها آثاری چاپ شده تا در فرم و محتوا خط شکنی را شاهد باشیم. البته با این ذهنیت که رقیب کسی نیستیم، واقف بودیم که ضمن ارتزاق از بیت‌المال باید آثار خوب منتشر شود و برای فرهنگ سازی در این راستا باید تلاش شود.

وی ادامه داد: در این سال‌ها با بسیاری از نویسندگان برای نگارش آثاری صحبت کردیم، برخی امتناع کرده و برخی دست به قلم نبردند که پیرامون موضوعات دینی بنویسند. ولی بازهم تصور این بود که انتشارات عصر داستان رقیب سایر ناشران است. ولی با انتشار 20 و یا 30 کتاب طی مدت فعالیت می‌توانیم مدعی شویم که رقابتی در کار نبوده است.

وی با این جملات که در حوزه‌هایی که ناشران خصوصی به سختی هزینه می‌کردند دغدغه‌ داشتیم ورود کنیم گفت: تلاش کردیم این شروع از انتشارات عصر داستان باشد، با تلاش مجدانه و سختگیری‌هایی در فرم و اصلاح محتوا در مدار قرار گرفتیم. اما به نظر می آید با تغییر مدیران این سیاست‌ها تغییر کرد و طی روندی شاهد حذف و عدم فعالیت انتشارات عصر داستان هستیم.

چندی پیش مهدی قزلی مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی اعلام کرده بود که؛ تصدی‌گری چاپ کتاب به سازمان دیگری واگذار می‌شود و بعد از این بنیاد اقدامی برای چاپ کتاب انجام نمی‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها