امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132697
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
علی مؤذنی نویسنده کتاب «دوازدهم» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به جدیدترین اثرش اشاره کرد ...

علی مؤذنی نویسنده کتاب «دوازدهم» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به جدیدترین اثرش اشاره کرد و گفت: یک هفته& zwnj;ای می‌شود که از نگارش کتاب «دانشکده خصوصی» که در ارتباط با عناصر داستان است فارغ شده‌ام و ان شاء‌الله در صدد فراهم کردن مقدمات چاپ آن هستم. البته هنوز ناشر پیدا نکرده‌ام ولی کارهای آن نهایی شده و باید برای یافتن ناشر مذاکراتی انجام دهم.

وی افزود: در طول 3 سال اخیر به صورت جسته و گریخته به این کتاب پرداخته‌ام، زیرا این کتاب متشکل از تعدادی مقاله است که هرکدام در یک مقطع زمانی نگاشته شده که به فراخور هرکدام در این سه سال روی آن کار کرده‌ام.

مؤذنی به مخاطب این کتاب اشاره کرد و گفت: هم خواص یعنی نویسندگان و هم علاقه‌مندان به نویسندگی و داستان می‌توانند از آن استفاده کنند و مخاطب آن باشند، البته نگاه من در این کتاب به علاقه‌مندان مباحث تئوریک در حوزه داستان بوده است. این کتاب برای مخاطب عام نظریه‌های داستان نگاشته شده و می‌توانند از آن استفاده کنند.

نویسنده «دانشکده خصوصی» گفت: تجربیات شخصی خودم در برخورد با بعضی از آثار ایرانی و خارجی را در این کتاب در قالب تحلیل با رویکرد مسائل تئوریک مطرح کرده‌ام. با توجه به اینکه چند داستان در کنار این مقالات قرار گرفته و آنها را مورد تحلیل قرار داده‌ام، حجم «دانشکده خصوصی» 300 تا 350 صفحه است. برخی داستان‌ها در این کتاب از زوایای مختلف بررسی شده از همین رو آنها را نیز چاپ می‌کنیم تا مخاطب آنها را بخواند و بتواند از مقالات استفاده کند.

وی اضافه کرد: یک داستان بلند دارم که هنوز اسم قطعی برای آن انتخاب نکرده‌ام و در فرصت پیش رو آن را باید بازخوانی کنم، زیرا مربوط به سال 90 است تا یک اسم برای آن انتخاب کنم تا طی3 ماه آینده آن را به چاپ بسپارم. این کتاب که اسم اولیه آن «داستان بلند یک عشق کوتاه» است، تجربه عاشقانه‌ای است که به مضمون عشق پرداخته است.

مؤذنی در پایان به وضعیت کتاب «دوازدهم» اشاره کرد و گفت: بعد از آن اتفاقات در مورد این کتاب برخی نظرات وجود داشت که باید روی کتاب اعمال می‌شد، که من گفتم صبر کنید تا تکلیف انتشارات شما روشن شود، زیرا به نظر اعلام کرده‌اند که دیگر نمی‌خواهند کتاب چاپ کنند. بعد از آن باید با بنیاد ادبیات داستانی مذاکره کرد تا ببینیم اکنون که نمی‌خواهند کتاب چاپ کنند تکلیف آثاری مانند «دوازدهم» چه می‌شود که باید به یک توافقی برسیم. ولی هنوز گفت‌وگویی صورت نگرفته است، چون درگیر کارهای نهایی «دانشکده خصوصی» بودم از حواشی «دوازدهم» غافل شدم ولی در این فرصت پیش‌رو کارهای آن را پیگیری می‌کنم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها