امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132702
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌نشست بررسی تکنیک‌های نوین اجرای تلویزیونی با حضور احسان علیخانی؛ مجری برنامه ماه عسل، دکتر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌نشست بررسی تکنیک‌های نوین اجرای تلویزیونی با حضور احسان علیخانی؛ مجری برنامه ماه عسل، دکتر محمود احمدی افزادی؛ رئیس دانشکده خبر، هما الله داد؛ معاون آموزشی و محمد صادق افراسیابی؛ مدیر گروه روابط عمومی این دانشکده برگزار شد.

احسان علیخانی، روحیه کاوشگری مجری نسبت به مشکلات جامعه را یکی از رمزهای موفقت مجریان تلویزیونی دانست و تاکید کرد: مجری باید از مشکلات جامعه آگاه باشد و در میان مردم زندگی کند اما در عین حال نباید تا به چیزی یقین پیدا نکرده است بر اساس شنیده‌ها قضاوت کند، بلکه داشتن روحیه کاوشگری و تحقیقات عمیق از جمله نیازهای یک مجری است.

مجری برنامه ماه عسل تلویزیون افزود: شاد کردن واقعی جامعه با رفع مشکلات اجتماعی محقق می شود و یکی از دلایل موفقیت برنامه ی ماه عسل این بود که تلاش کرد تا انجام تحقیقات گسترده قبل از برنامه و استفاده از شیوه گفت و گو برای دعوت مردم به سمت روحیه ایثار، صداقت، همدلی و مهربانی و گذشت رسالت خود را انجام دهد.

علیخانی دور شدن برخی مجریان تلویزیونی از واقعیت‌های جامعه را دلیل بی اقبالی مخاطب نسبت به آنان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: تلاش ما این بود که برای انتخاب سوژه‌های ماه عسل از هیچ تحقیقی صرف نظر نکنیم و حتی گاهی اوقات زمان زیادی را صرف سفر به نقاط مختلف کشور برای شناخت مشکلات جامعه و در عین طرح مسائل به شکلی بودیم که باعث افزایش روحیه امید و نشاط معنوی در مخاطب شود.

 محمود احمدی افزادی؛ رئیس دانشکده خبر شیوه گفت و گوی علیخانی با میهمانان برنامه ی ماه عسل را منحصر به فرد دانست و گفت: علاوه بر شیوه انتخاب سوژه های برنامه ماه عسل، یکی از مهارتهای علیخانی این است که می داند چگونه بحث را شروع کند، چگونه ادامه دهد و در حالی که در نقطه ی اوج است، بحث را به پایان می برد.

وی دیده شدن علیخانی از تلویزیون تنها در یک ماه خاص از سال را از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این مجری تلویزیونی دانست و تصریح کرد: یکی از زیبایی های کار علیخانی این است که مخاطب او برای دیدنش باید یکسال انتظار بکشد و تا جایی که میدانم تا کنون علیخانی توانسته نسبت به پیشنهادهای دیگر سینمایی و تلویزیونی مقاومت کند که این هم در نوع خود جالب است.

محمد صادق افراسیابی، مدیر گروه روابط عمومی دانشکده خبر نیز در این نشست گفت: به طور کلی دو نگاه نسبت به فرهنگ وجود دارد. یک نگاه، رویکرد متیو آرنولد است که معتقد است باید فرهنگ نخبگان از طریق رسانه های جمعی تبلیغ شود و رویکرد دیگر نگاه ریموند ویلیامز است که فرهنگ را همان چیزی می داند که باید آنرا در میان عموم مردم جست و جو کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار