امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132705
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایش «یک شاخه گل سرخ» نوشته‌ سیروس همتی و کارگردانی فرید یوسف‌پور از روز جمعه- ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایش «یک شاخه گل سرخ» نوشته‌ سیروس همتی و کارگردانی فرید یوسف‌پور از روز جمعه- 21 آذرماه، ساعت 18:30- در تماشاخانه مهر مجموعه حوزه هنری روی صحنه رفته است.

فرید یوسف‌پور گفت: نمایش «یک شاخه گل سرخ»، اثری اپیزودیک، راجع به مدعیان حُب امام حسین‌(ع) است که در جامعه‌ امروز و در مَحَک روز عاشورا، واقعیت خود را بروز می‌دهند.

وی ادامه داد: کارگردانی این نمایش، اولین تجربه‌ من در عرصه‌ تئاتر مذهبی است و متن اثر نیز بسیار با دغدغه‌های من همخوان است. در جامعه‌ امروز ما خیلی افراد هستند که- به خصوص در ایام عزاداری محرم- مدعی عشق و ارادت به امام حسین‌(ع) هستند اما واقعیت این است که باید همه‌ ما را در موقعیت کربلا و روز عاشورا محک زد تا ببینیم به راستی چه تعداد از ما مدعیان، به راستی مرد عمل و یار واقعی امام حسین‌(ع) هستیم.

یوسف‌پور اضافه کرد: وقتی صحبت از نمایش‌های عاشورایی می‌شود بسیاری از تماشاگران، یاد تعزیه و نمایش‌های تاریخی می‌افتند اما نمایش «یک شاخه گل سرخ» اصلا این‌گونه نیست. نمایش ما داستانی سوررئال دارد که با ساختاری کاملا رئالیسم اجرا می‌شود.

 نمایش «یک شاخه گل سرخ» نوشته‌ سیروس همتی و با کارگردانی فرید یوسف‌پور از 21 تا 26 آذرماه- هر روز ساعت 18:30- در تماشاخانه مهر حوزه هنری در قالب نخستین سوگواره‌ «خمسه» به صحنه می‌رود. متذکر می‌شود این نمایش در ایام عزاداری اربعین حسینی نیز میزبان تماشاگران است.

تماشاخانه‌‌ «مهر» در ساختمان مرکزی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نبش خیابان حافظ واقع است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها