امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132710
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ کتاب «طرحی نو در دانشنامه شعر عاشورایی» که توسط سازمان اوقاف و امور خیریه و به قلم ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ کتاب «طرحی نو در دانشنامه شعر عاشورایی» که توسط سازمان اوقاف و امور خیریه و به قلم دکتر مرضیه محمدزاده راهی بازار نشر شده است از آثاری محسوب می‌شود که با گزینش و تحلیل اشعار عاشورایی شعرای آیینی از قرن چهارم هجری تا عصر انقلاب، نکات قابل تاملی را در خصوص شعرها و شاعران بیان کرده است. 15 نفر از اهالی شعر و ادب بر این کتاب، مقدمه و تقریظ نوشته اند که یکی از آنها سیمین‌دخت وحیدی است:

عاشورا فرازمندترین نقطه رهایی انسان از بند زمین و اتصال به کهکشان‌‌ بلند و بی انتهای جاودانه خلقت است. لحظه‌ای است که تصمیم الهی برای معراج انتخابی انسان در اختیار بشریت قرار دارد و ما که خود را میراث‌بران و مخاطبان ویژه این لطف و احسان حضرت حق می دانیم نکند که پایمان در این نقطه به بند کشیده شود و دنیا ما را در خود غرق نماید. لذا هر تلاشی که برای پاسداشت این حقیقت صورت می پذیرد ستاره ای است که در کهکشان جلوه می نماید و هزاران سال ما را به جلو می برد تا شاید شاهدی باشیم برای تشنگی انسان در راه کسب معرفت الهی و تحقق رضایت حضرت رب الارباب.

و مجلد «طرحی نو در دانشنامه شعر عاشورایی» که به همت پژوهشگر والای ارزشمند سرکار خانم دکتر مرضیه محمدزاده تهیه و تدوین گردیده، آسمان پرستاره ای است که امید است مطلوب اهل دل واقع شود و چه زیباست که این حقیقت را باور کنیم که آنچه برای عاشورا و امام حسین(ع) در جان‌ها به اخلاص و پاکی می نشیند، آتش ها را خاموش می کند و معرکه باطل را کفی بر آب قلمداد می نماید:

به کائنات که خورشید کائنات تویی

به چشم مرده عالم، گل حیات تویی

قسم به لوح و قلم، عرش و فرش می داند

به روز واقعه آیینه حیات تویی

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار