امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132719
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 84
مصطفی صفایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: دستگاه آر.وی.آر (RVR) به طور کامل در فرودگاه بین‌المللی تبریز نصب شده و آماده ...

مصطفی صفایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: دستگاه آر.وی.آر (RVR) به طور کامل در فرودگاه بین‌المللی تبریز نصب شده و آماده راه‌اندازی است.

وی راه‌اندازی این سیستم کمک ناوبری را منوط به تایید کارشناسان کارخانه سازنده عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بهره‌برداری از این سیستم باید توسط کارشناسان خارجی تایید شود و منتظر تست کارشناسان کارخانه سازنده هستیم.

گزارش فارس حاکی است، مهرماه امسال مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی به خبرنگار فارس در تبریز گفته بود «50 درصد این سیستم کمک‌ناوبری در فرودگاه تبریز موجود است و برای راه‌اندازی آن نیاز به تکمیل 50 درصد باقی مانده است و آن هم منوط به ارسال از کارخانه سازنده است که متعلق به کشور فنلاند است.»

فرخ مطلبی‌فر در آن مقطع پیش‌بینی کرده بود که آبان‌ماه امسال دستگاه آر.وی.آر (RVR) فرودگاه بین‌المللی تبریز راه‌اندازی شود.

این گزارش می‌افزاید، نزدیک به چهار سال قبل کاهش دید در فرودگاه تبریز هواپیمای حامل وزیر وقت راه و شهرسازی را سه بار و در هر بار برنامه‌ریزی برای حضور در تبریز، مجبور به بازگشت به تهران کرد. بعد از این رفت و برگشت‌ها بود که موضوع تجهیز فرودگاه تبریز به دستگاه آر.وی.آر که با نصب در فرودگاه‌ها توان و میدان دید خلبان را افزایش می‌‌دهد، مطرح شد.

در آن مقطع اعتباری در حدود 9 میلیارد ریال می‌توانست مرتفع‌کننده موضوع کاهش دید در فرودگاه بین‌المللی تبریز باشد اما این دستگاه آن‌قدر در کش و قوس و گردنه‌های اعتبارات گیر کرد که براساس آخرین اظهارات که مربوط به نیمه اول سال قبل بود، 25 میلیارد ریال برای این منظور اعتبار نیاز است.

فرودگاه تبریز در سال 1329 با مأموریت ارائه خدمات هوایی، پروازهای برنامه‌ای و غیربرنامه‌ای، آموزشی و نظامی برای مسافران، متقاضیان و سایر ارگان‌های کشوری و تحت نظارت ضوابط سازمان جهانی هوانوردی ICAO در محل کنونی تأسیس شد.

در این فرودگاه در سال 1356 پرواز حجاج از این فرودگاه شروع و از سال 1370 با تصویب هیئت دولت به عنوان فرودگاه بین‌المللی نامگذاری شد. همچنین در سال 1378 به عنوان یکی از فرودگاه‌های درجه یک کشور انتخاب شد و از آن تاریخ به عنوان یکی از چهار فرودگاه Open Sky (آسمان باز) ایران خدمات هوایی خود را به پروازهای داخلی، خارجی و عبوری ارائه می‌کند.

این فرودگاه هم‌اکنون با داشتن حدود 200 پرواز داخلی و 20 پرواز خارجی ورودی و خروجی در هفته از نظر تعداد پرواز و تجهیزات ناوبری از جایگاه مناسبی در کشور برخوردار بوده و در حال حاضر دارای یک فرودگاه اقماری به نام فرودگاه سهند است.

انتهای پیام/60002/گ20/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها