امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132725
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مساکی کونتیدا» سفیر پیشین ژاپن در دمشق تأکید کرد که غرب با ایفای نقش منفی خود، بحران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مساکی کونتیدا» سفیر پیشین ژاپن در دمشق تأکید کرد که غرب با ایفای نقش منفی خود، بحران سوریه را تعمیق بخشید.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از کونتیدا گزارش داد، کشورهای غربی از رهگذر تشکیل گروه موسوم به «مخالفان سیاسی و گروه‌های مسلح» و تحمیل تحریم به سوریه، در فراهم‌سازی شرایط مناسب برای عمیق کردن بحران این کشور ایفای نقش کردند.

سفیر پیشین ژاپن در سوریه در کتاب خود تحت عنوان «تاریخ معاصر و بحران کنونی سوریه» همچنین به نقش منفی رسانه‌ها در ترویج آنچه «انقلاب مسالمت آمیز» نام دارد، اشاره کرد.

وی با بیان این مطلب افزود: طرف‌های بین‌المللی، طبق منافع خود در بحران سوریه دخالت کردند بدون اینکه در نظر داشته باشند که آیا این رفتار آنها با اصول حقوق بین‌المللی همخوانی دارد یا اینکه مداخله در امور و حاکمت کشورهاست؟».

کونتیدا با اشاره به اینکه آمریکا مسئول جنایاتی است که در سوریه رخ می‌دهد، تأکید کرد، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه پیش از بحران این کشور، سعی داشت همه اقشار را تشویق کند تا در روند اصلاحات سیاسی و اقتصادی مشارکت کنند تا اینکه بحران فرارسید و بسیاری نیز از داخل و خارج از این مسئله برای فتنه افروزی استفاده کردند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها