امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132738
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 73
گروه فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; : با گسترش رسانه‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی، این روزها ‏واقعه‌ای به وسعت ...

گروه فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; : با گسترش رسانه‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی، این روزها ‏واقعه‌ای به وسعت حماسه پرشور اربعین حسینی با وجود تلاش ‏رسانه‌های غربی در راستای محدود جلوه دادن، مخدوش و وارونه ‏کردن واقعیات غیرهمسو با نظام استکباری دیگر امکان بایکوت ندارد. ‏چراکه هر زائر خود راوی و خبرنگاری می‌شود که قرار است ‏ماجرایی را روایت کند از دل واقعه، روایتی بی‌طرف و صادقانه از ‏هر آنچه  ‏‎12-10‎‏ ‏‎ ‎روز با آن زندگی کرده است‎.‎روایتی از یک خبر، خبری که «عظیم‌ترین اجتماع بشری نام گرفت»؛ پس از پایان یافتن حماسه ‏پرشور اربعین حسینی با حضور میلیون‌ها عاشق، بسیاری از شرکت ‏کنندگان در این مراسم دست به قلم شدند و از حال و هوای این ‏گردهمائی پرشور گفتند که بخشی از آن در ادامه می‌آید‎.

یکی از مهم‌ترین ابعاد مراسم اربعین امسال که نمی‌توان به راحتی از ‏آن چشم پوشی کرد، ابراز ارادت زائران به رهبران انقلاب اسلامی بود. تصویر زیر توسط یکی از زائران با شعار «نحن ابنا الخمینی» منتشر شده است.

 

 

 

‎*‎مسلمانی اینجا موج می‌زند

‎یکی از زائران در خصوص حال و هوای جالب مراسم این طور می‌گوید: در طول مسیری ‏خانم پیری را دیدم که پشت دکه‌ای نشسته بود و سوزن و نخ،  گوش پاک کن، ناخن‌گیر و ‏چسب زخم و یک سری پمادهای مخصوص برای تاول پاها و نیز سایر اقلامی که مورد نیاز ‏زوار در طول این پیاده روی می‌شد، هدیه می‌داد‎.

جای دیگر، خیاطی و اتو شویی صلواتی مستقر شده بود که خیلی سریع و بادقت، کار زوار را ‏راه می‌انداختند. باید در این جمع باشی تا بدانی عشق به حضرت امام حسین (ع) اکسیر عجیبی ‏است... مسلمانی اینجا موج می‌زند.

 

 

*لحظه خداحافظی

عده‌ای هم به این طریق از لحظه خداحافظی گفتند: ناگهان چقدر زود دیر می‌شود... سفره اربعین امسال هم جمع شد و معلوم نیست ‏سال آینده باشیم و توفیق حضور داشته باشیم؛ آقاجان باید به این دو گنبد نورانی خیره شد و آرام آرام وداع کرد؛ ممنون که امسال ‏هم ما را جزو سیاهی لشگرتان در جمع خوبان راه دادید؛ به امید زیارت مجدد همراه با خانواده. اربعین 1436-کربلای معلی.

 

*یا تکفیری أنا سوف نحفر قبرک

و زائری که خود را برای جهاد آماده کرده بود:

 

*بزرگترین گردهمایی جهان از زاویه دیگر

عده‌ای نیز به سختی‌های سفر اشاره کرده بودند که تحمل آن خود گواه بر عمق ارادت زائران بود. زائرانی که در سرمای آذر ‏در خیابان می‌خوابیدند.‏

 

 

 

*هدایا برای کودکان

علی مجدآبادی در تحسین اقدام شایسته گروهی از دانشجویان ایرانی در مراسم اربعین این طور نوشت: در بخشی از موکب دانشجویان ‏ایرانی، برای بچه‌ها هدایایی پخش می‌گردد تا آنان در ایام کودکی، خاطره خوشی از پیاده روی اربعین به یاد داشته باشند. این ‏هدیه، یک کلاه‌خود مقوایی است که بر روی آن شعار لبیک یا حسین نقش بسته است‎.‎

 

 

*لحظه دیدار

حامد برچیان یکی دیگر از زائران بود که در مسیر لحظه‌های خاص دیگر زائران را جاودانه کرد، وی در تصاویری لحظه دیدار زائران را این طور به تصویر کشید:

 

یاری رساندن به یکدیگر در مراسم اربعین از دید یکی از کاربران: 

 

 

*عکاسی هوایی

اگر در آسمان هم باشی در این سفر به قدر کافی سوژه جالب وجود دارد، که از دید مسافران هوایی نیز پنهان نماند: 

 

مجید نیک دهقان نیز تصویری را با این عنوان منتشر کرد: اربعین امسال، ارادت شیعیان عراقی نسبت به مقام معظم ولایت فقیه و سردار حاج قاسم سلیمانی.

 

 

یک روایت کوتاه از موج انسانیت در مسیر زائران مراسم اربعین و خدمت به زوار را از  زبان یکی دیگر از زائران می‌خوانیم‎:‎

 

 

البته در این میان جای همه عاشقان اباعبدالله(ع) خالی بود به خصوص رهبر فرزانه انقلاب که این گونه زائران جایشان را خالی کردند.

 

این هم تصویری از غذایی که زائران با آن پذیرایی می‌شدند، که از سوی یکی از کاربران منتشر شد:

 

در این میان اتفاقاتی هم افتاد که از چشمان دل عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) دور نماند؛ یکی از زائران از دعایی که خیلی زود مستجاب شد گفت:

 

 

 

و البته این مطالب تنها بخش کوتاهی از روایت‌های بی‌شماری است که توسط زائران مراسم اربعین امام حسین(ع) در فضای ‏مجازی در حال انتشار است، قلم‌هایی که اجازه نخواهند داد تا قدرت رسانه‌ای استکبار بتواند با تغییر واقعیات اذهان جهانیان را به ‏سمت اهداف مورد نظر خود سوق دهد‎.‎

 

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها