امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132750
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 68
سید نعمت ‌الله آرامی، مسئول کارگروه دفاع مقدس انتشارات روایت فتح در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به ...

سید نعمت ‌الله آرامی، مسئول کارگروه دفاع مقدس انتشارات روایت فتح در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این انتشارات چه برنامه‌ای برای حضور در نمایشگاه‌های استانی دارد، بیان داشت: انتشارات «روایت فتح» در آستانه برگزاری نمایشگاه‌های استانی و ایجاد نشاط در علاقه‌مندان به کتاب اقدام به ارائه 230 عنوان کتاب در قالب دوازده مجموعه در این نمایشگاه‌ها کرده است.

* انتقال خوبی‌ها نهفته در دفاع مقدس با روش ساده‌گویی به مخاطبان

وی در پاسخ به این پرسش که چه اهدافی را در نشر کتاب دنبال می‌کنید، عنوان کرد: ارائه الگوی‌های مناسب عملی که بتوان از آن به هنگام رویارویی با هجمه‌های فرهنگی بهره‌مند شد، یکی از اهداف این انتشارات است.

آرامی ادامه داد: از دیگر اهداف می‌توان به الگوهایی از نحوه زندگی و تعاملات رزمندگان عزیز و شهدای گرانقدر که نه تنها در مقابل هجوم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، قابل بهره‌برداری است که برای هر چه زیباتر ساختن زندگی دنیوی و ایجاد تعامل سازنده با اطرافیان، دوستان و بستگان و ایجاد رابطه باشکوه با خالق هستی و اولیا گرانقدر و درک داشتن دوستانی واقعی و دلسوز و خیرخواه نیز کاربرد دارد، اشاره کرد. از این رو تلاش روایت بر این است که این الگوها را از زندگی سرشار از نشاط، عزت، سرافرازی و امید حماسه‌سازان دفاع مقدس استخراج کرده و در اختیار جوانان عزیز قرار دهد به همین منظور تلاش می‌کنیم که این مهم را به بهترین شیوه انجام دهیم.

وی افزود: خلاصه اینکه هدف ما انتقال مجموعه‌ای از خوبی‌ها و زیبایی‌های نهفته در گنجینه‌ای عظیم به نام «دفاع مقدس» به نسل حاضر و نسل‌های بعد است البته با روش ساده‌گویی و واقع‌گویی. به ‌عبارت دیگر ممکن است نتوانیم تمام زندگی شهدا و ایثارگران را بازگو کنیم ولی اصرار داریم همه‌ چیز را همانطور که بوده، بیان کنیم.

* سیاست آتی روایت فتح، تولید کتاب با توجه به سلیقه مخاطب است

مسئول کارگروه دفاع مقدس انتشارات «روایت فتح» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سیاست‌های این انتشارات نشر در آینده چه خواهد بود، گفت: ایجاد تغییر و تحول در همه زمینه‌های فرایند تولید کتاب با توجه بیشتر به سلیقه مخاطبان و با رویکردی منطقی و حرفه‌ای، از جمله سیاست‌های نشر روایت فتح در آینده نزدیک است.

وی اضافه کرد: این تغییرات از انتخاب سوژه آغاز می‌شود و تا پایان کار تألیف در همه بخش‌ها ادامه می‌یابد، از جمله مواردی که در این فرایند مورد بازنگری قرار خواهد گرفت، طرح‌های روی جلد است. مورد دیگر نیز به رده‌های موجود باز می‌گردد، در این مورد هم تحولات بیشتر شامل ایجاد رده‌های جدید خواهد بود و همینطور کتاب‌هایی خارج از رده و به صورت تک، تولید خواهد شد.

آرامی ادامه داد: استفاده از نویسندگان جدید در کنار ادامه همکاری با نویسندگان باسابقه روایت و همچنین توجه به پرورش نویسنده از میان علاقه‌مندانی که آمادگی خود را اعلام کرده‌اند، با هدف ایجاد غنای بیشتر در مجموعه از سیاست‌های دیگر انتشارات «روایت فتح» به شمار می‌رود،‌همچنین همان‌گونه که عرض کردم در همه این تغییرات ضمن رعایت رفتار حرفه‌ای، عنایت به سلیقه مخاطبان و جلب رضایت آنها قطعاً موردنظر قرار خواهد گرفت.

* انتشار 50 کتاب تازه و تجدید چاپ 60 عنوان اثر در حوزه دفاع مقدس

وی در پاسخ به این پرسش که در نظر دارید در آینده چه کتاب‌هایی را به چاپ برسانید، افزود: کتاب‌هایی در دستور کار قرار گرفته که تنوع قابل قبولی را دارا است و موضوعات آن از حیث توجه به شخصیت مورد نظر آنقدر متعدد و متنوع هستند که می‌توان گفت، بسیاری از اقشار جامعه را در برمی‌گیرد که روحانیان، هنرمندان، ورزشکاران و پزشکان از آن جمله‌ آنها هستند. همین‌طور شهدا، جانبازان و آزادگان و ارگان‌هایی مانند سپاه، ارتش، بسیج و زنان و مردان در سنین مختلف و سطح علمی متفاوت و از شهرهای گوناگون و در رده‌های متعدد؛ که در این مرحله حدود 50 جلد کتاب با شمارگان مناسب در دست تهیه است.

آرامی بیان کرد: تلاش می‌کنیم با تولید مجموعه‌های جدید، بخش تازه‌ای از وقایع و رویدادهای دفاع مقدس و خاطرات ناب و شگفت‌انگیز و جذاب پیرامون شخصیت‌های خالق این حماسه بزرگ را بازگو کنیم. پس با رویکردی تازه به انتخاب سوژه می‌پردازیم، همچنین تجدید چاپ حدود 60 عنوان از کتاب‌ها نیز از دیگر برنامه‌های آتی نشر «روایت فتح»، است.

مسئول کارگروه دفاع مقدس انتشارات روایت فتح  گفت: در رابطه با کتاب‌های در دست چاپ می‌توان به کتاب‌های «من، سعید، جنگ؛ روایت همسر شهید سعید قهاری»، «مادران؛ شهید علی شرفخانلو»، «مادران، و «نیمه پنهان ماه؛ شهید قاضی میرسعید»، «یادگاران، حجت الاسلام ابوترابی»، «دوره درهای بسته؛ لطف‌الله صالحی»، «مادران، کتاب شهیدان جنیدی»، «یادگاران، شهید شفیع‌زاده»، «یادگاران، شهید تهرانی‌مقدم»، «از چشم‌ها، هدایت الله طیب» و « اینک شوکران، شهید صبوری» اشاره کرد.

* ورود نشر روایت فتح به تألیف کتاب درباره «دستمال سرخ‌ها»

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توانید یک نمونه از کتاب‌هایی که قصد دارید کار آن را شروع کنید را نام ببرید، افزود: به ‌عنوان مثال آغاز کار روی گروه «دستمال سرخ‌ها» که شامل چند کتاب در مورد اعضای شهید این گروه از جمله «شهید اصغر وصالی» و همینطور کتاب‌هایی در مورد عزیزانی که در قید حیات‌ هستند، مانند «عبدالله نور‌ی‌پور» بوده، که در دستور کار ما قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، در اواخر مرداد 1358 و در جریان پاکسازی منطقه کردستان از ضد انقلاب و به دنبال محاصره شهر پاوه شهید دکتر چمران به همراه نیروهای پاسدار معروف به «دستمال سرخ‌ها» به فرماندهی «شهید علی اصغر وصالی» توانستند پس از چند روز درگیری در حالی که روزه‌دار بودند منطقه را از لوث وجود ضد انقلاب پاک کنند که در این درگیری‌ها خون مطهر عده‌ای از جمله 25 پاسدار مجروح بیمارستان پاوه که بی رحمانه به دست ضد انقلاب به شهادت رسیدند، تقدیم آرمان‌های انقلاب شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار