امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132756
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 72
رضا جاگیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با بیان اینکه تعداد مددسرای اضطراری به زودی فعال می‌کنیم، گفت: 6 مددسرا تاکنون فعال شده و در ...

رضا جاگیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با بیان اینکه تعداد مددسرای اضطراری به زودی فعال می‌کنیم، گفت: 6 مددسرا تاکنون فعال شده و در 10 منطقه دیگر هم به زودی مددسراهایی فعال می‌کنیم که احتمالاً تا هفته دیگر کار آنها به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: با این حساب 1500 تخت اضافه می‌شود تا در زمستان بی‌خانمان‌ها در شهر نمی‌مانند.

معاون سازمان خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران به احداث مددسرا برای زنان اشاره کرد و گفت: قرار است یک تا دو مددسرا برای زنان راه‌اندازی کنیم همچنین قرار است تعدادی مددسرا به صورت دائمی و استاندارد در تهران را ه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از کارتن‌خواب‌ها معتاد هستند گفت: با وجود اینکه مسئولیت کار با ما نیست اما ساختمان‌هایی آماده کرده و در اختیار شورای هماهنگی قرار داده‌ایم تا کارتن‌خواب‌های معتاد را به آن مراکز ببرند. یک مرکز را آماده و تحویل داده‌ایم و 4 مرکز دیگر هم به زودی آماده می‌شود.

وی در خصوص رنج سنی زنان کارتن‌خواب در تهران گفت: نسبت به سه سال اخیر رنج سنی زنان کاهش یافته است به عنوان مثال اگر در سال 90 عمدتاً زنان ۴۵ سال به بالا و سالمند بودند اما در حال حاضر میانگین سنی آنها به 32 سال رسیده است البته دختران بی‌خانمان هم داریم که عمدتا‌ً معتاد هستند.

معاون سازمان خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران با  اشاره به اینکه حدود 15 هزار کارتن‌خواب در تهران وجود دارد گفت: تقریباً 2 هزار نفر از این کارتن‌خواب‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار