امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132768
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌ جمهور کشورمان در حاشیه سمینار ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌ جمهور کشورمان در حاشیه سمینار بین‌ المللی اثرات منفی تحریم‌های اقتصادی و مالی در بهره‌مندی مردم از حقوق بشر که از صبح امروز (دوشنبه) در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌ المللی وزارت امور خارجه در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخی کشورهایی که فشارهایی را به ملت‌ها وارد می‌کنند در داخل و در عرصه بین‌المللی کارنامه بدی را در رعایت حقوق بشر دارند.

وی ادامه داد: از جمله آنها آمریکاست که گزارش منتشر شده اخیر درباره شکنجه‌های سازمان سیا علیه زندانیان نشان داد که موارد نقض حقوق بشر صورت گرفته و بازرسی عادلانه و رعایت حقوق متهم درباره آنها وجود نداشته است.

امین‌زاده افزود: همچنین در سطح بین‌الملل نیز اعمال تحریم نسبت به سایر ملل از سوی آمریکا صورت می‌گیرد که این نیز جزو موارد نقض حقوق بشر است.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور با بیان اینکه باید نهادی در دنیا وجود داشته باشد که کشورهای نقض‌ کننده حقوق بشر را مورد خطاب و تنبیه قرار دهد، خاطرنشان کرد: حقوق بشر باید به صورت یکنواخت و بی‌طرفانه وجود داشته باشد و یک نسخه غربی نباید از سوی آنها بر دنیا تحمیل شود، زیرا غربی‌ها سعی می‌کنند فرهنگ خود را تحمیل کنند و زمانی که یک کشور دارای تنوع فرهنگی این نسخه را نمی‌پذیرد مورد تنبیه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها