امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132773
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش  خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف کشور پیش از ظهر امروز در افتتاحیه هفتمین نمایشگاه تلفن ...

به گزارش  خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف کشور پیش از ظهر امروز در افتتاحیه هفتمین نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه ظاهراً گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا بنا دارند، تا از این پس تنها با ثبت شماره سریال موبایل‌هایی که از مبادی رسمی وارد کشور می‌شوند، امکان استفاده از تلفن همراه را فراهم کنند، گفت: این نخستین بار است که چنین برنامه‌ای را از زبان شما می‌شنوم، اما آنچه که مسلم است یک زمانی با حمایت مخابرات در چند سال قبل کارخانه تولید تلفن همراه مانند صا ایران فعالیت خود را در ایران آغاز کرد که شاید به دلیل عدم حمایت از مجموعه تولیدی کشور سبب شد، تا تولید تلفن همراه تقریبا به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: ‌نتیجه آن شد که مغزهای متفکری که درون این مجموعه‌ها فعالیت می‌کردند به شرکت‌های معتبر خارجی رفتند.

وی در مورد افتتاح نمایشگاه موبایل و تأثیر آن بر کاربران گفت:  اگرچه با افتتاح این گونه نمایشگاه‌ها مخالف نیستیم، اما این بازار هر روز تغییرات زیادی را در پی دارد که باید نیاز مردم را تأمین کرد و متأسفانه بیش از 90 درصد مجموعه تلفن همراه از مبادی قاچاق وارد کشور می‌شود که بسیار بد است، در حالی که اگر مجموعه تلفن همراه کشور از مبادی رسمی وارد شود، 840 میلیارد تومان از محل حقوق گمرکی نصیب دولت می‌شود و من خودم (اتاق اصناف ایران)، گمرک و سیستم تعرفه‌گذاری در کشور را مقصر می‌دانم.

فاضلی به این نکته اشاره کرد که اتاق اصناف طرحی را برای کاهش تعرفه واردات موبایل مطالعه کرده و به دولت ارائه کرده است، اما باید به این نکته هم اذعان داشت که تعامل اصلی بین اصناف و دولت به طور کامل عملیاتی نشده است.

همچنین رامین سمیع‌زاده دبیر اجرایی هفتمین نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی گفت: علیرغم آنکه محصولات داخلی محدودیت خود را دارند، اما در این نمایشگاه سعی کرده‌ایم، تا در کنار برندهای روز خارجی در حوزه تلفن همراه تولید‌کنندگان داخلی نیز برای ارائه دستاوردهای خود حضور قابل توجهی داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت تکنولوژی منحصر به فرد تلفن همراه و تأثیر آن بر ارتباطات گفت: در این دوره از نمایشگاه بسیاری از برندها و شرکت‌های تولید‌کننده تلفن همراه علاوه بر ارائه قیمت‌های رقابتی سعی می‌کنند، تا با مشاوره و ارائه آموزش‌های حرفه‌ای نیاز واقعی مخاطب را به او بشناسانند، چرا که بسیاری از افراد هزینه‌های گزافی را برای تهیه تلفن‌های همراه می‌پردازند، غافل از آنکه حداقل استفاده را از امکانات آن می‌کنند.

هفتمین نمایشگاه برترین‌های تلفن همراه و لوازم جانبی از امروز دوشنبه 24 آذر تا جمعه 28 آذر در بازار موبایل ایران پذیرای حضور علاقمندان است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها