امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132786
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 125
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به گزارش «رویترز» از ماه نوامبر سال جاری تا کنون، واردات نفت کره جنوبی از ایران ۶.۵ درصد افزایش یافته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به گزارش «رویترز» از ماه نوامبر سال جاری تا کنون، واردات نفت کره جنوبی از ایران ۶.۵ درصد افزایش یافته است. بر اساس این گزارش میزان حمل و نقل میان دو کشور در یازده ماه اول سال جاری میلادی به دلیل وجود تحریم‌ها از سال گذشته کمتر بوده است.
بر اساس توافق ژنو، ایران تعهد کرده تا غنی سازی اورانیوم را کاهش داده و خریداران اصلی نفت ایران در آسیا شامل کره جنوبی موظف شدند سطح واردات نفت ایران را بالاتر از میزان سال ۲۰۱۳ افزایش ندهند.
تبادل نفت خام ایران و کره جنوبی در طول یازده ماه اول سال میلادی ۵.۵۶ میلیون تن یا ۱۲۴ هزار و ۱۲ بشکه در روز بود که در مقایسه با سال قبل ۷.۶ درصد کاهش داشت.
اطلاعات اولیه گمرکی از پنجمین وارد کننده نفت خام جهان حاکی از آن است که کره جنوبی تنها در طول ماه گذشته میلادی ۵۶۷ هزار و ۶۱۱ تن معادل 138 هزار و 686 بشکه نفت خام ازایران خریداری کرده است در حالی که در طول سال گذشته میلادی تمام خرید نفت کره جنوبی از ایران معادل 532 هزار و 851 بشکه نفت بود و این ارقام حاکی از افزایش ۶.۵ درصدی واردات نفت خام کره از ایران در طول ماه گذشته میلادی است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها