امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 23
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132787
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از درگیری‌های مسلحانه شدید و سختی که برای روزهای متوالی میان دو گروهک تروریستی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از درگیری‌های مسلحانه شدید و سختی که برای روزهای متوالی میان دو گروهک تروریستی «داعش» و «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش»، مزدور سعودی در ریف جنوب شرقی دمشق در جریان بود، سرانجام جیش الاسلام با شکست دادن داعش، این گروهک تکفیری را از یکی از مهمترین مناطق ریف دمشق به نام «القلمون شرقی» طرد کرد.
 

 

براساس گزارش‌های رسیده، جیش الاسلام که در این نبردها از سوی گروهک تروریستی موسوم به «اسود الشرقیه» حمایت می‌شد، داعش را از شهرک «بئر القصب»، واقع در القلمون شرقی بیرون راند و بر آن تسلط یافت.

داعش درحالی از شهرک بئر القصب و منطقه القلمون شرقی خارج شد که برای تصرف این منطقه و شکست دادن زهران علوش از هفته‌های گذشته تدارک بسیار دیده بود و شمار زیادی از عناصر تکفیری خود را به همراه تجهیزات و تسلیحات نظامی به این منطقه فراخوانده بود.

منطقه القلمون شرقی به این جهت که استان درعا در جنوب سوریه را به مناطق بیابانی این کشور یعنی «بادیه الشام» در شرق سوریه، از یک سو و منطقه «القلمون» را به غوطه شرقی دمشق، از سوی دیگر ارتباط می‌دهد و تسلط بر آن به عنوان تسلط بر این خطوط ارتباطی است، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار