امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132799
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۱
تعداد بازدید: 117
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، محمدنبی حبیبی امشب در جمع اعضای شورای اصولگرایان استان کرمان در محل دفتر حزب مؤتلفه اسلامی، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، محمدنبی حبیبی امشب در جمع اعضای شورای اصولگرایان استان کرمان در محل دفتر حزب مؤتلفه اسلامی، اظهار داشت: تحلیل‌هایی را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 92 توسط حزب مؤتلفه اسلامی ارائه کردیم.

وی ادامه داد: در تحلیل‌های مؤتلفه اسلامی این مطلب ارائه شد که ما باید با دو فرض وارد میدان انتخابات شویم، ولو اینکه در نگاه نخست این دو فرض بدبینانه تلقی شود.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه فرض نخست این بود که اصولگرایان در انتخابات سال 92 می‌آیند و با نامزدهای متعدد وارد میدان انتخابات می‌شوند، خاطرنشان کرد: فرض دوم هم این بود که رقبای اصولگرا به ائتلاف می‌رسند و با یک نامزد وارد میدان می‌شوند و باید کارهای سیاسی را در چارچوب این دو فرض شکل دهیم.

حبیبی اضافه کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که اصولگرایان لابد به دنبال به میدان آوردن یک کاندیدای واحد در انتخابات ریاست جمهوری هستند تا رأی آنها شکسته نشود و این موضوع را به جبهه پیروان امام و رهبری ارائه کردیم و آنها پذیرفتند.

وی عنوان کرد: تصمیم بر این بود، اگر چند نفر هم نامزد شدند در نهایت سایر کاندیداها کنار بروند و فقط یک نفر بماند و سه نفر از اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم شدند و دو نفر دیگر هم به این افراد پیوستند و در مجموع پنج نفر کاندیداهای این جبهه شدند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی عنوان داشت: قبل از اینکه به بحران تعدد کاندیداها برسیم دو فرض مؤتلفه اسلامی را مطرح کردیم و گفتیم اصولگرایان لابد از ائتلاف هستند. در حال حاضر برای انتخابات مجلس سال 94 شرایط ما خطیرتر از انتخابات ریاست جمهوری است.

حبیبی بیان داشت: شرایط انتخابات مجلس 94 حساس‌تر از انتخابات ریاست جمهوری 92 است و اصلاح‌طلبان با انتخابات 92 امیدوارتر از گذشته شده‌اند.

وی تأکید کرد: عزل و نصب‌های دولت برخلاف آنچه روحانی در تبلیغات گفته بود فراجناحی عمل می‌کند و از افراد معتدل بهره می‌گیرد، اما کفه اصلاح‌طلبان به‌ ویژه کارگزاران از کفه اصولگرایان بسیار سنگین‌تر است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تشریح کرد: نمی‌گوییم همه وزرای دولت یازدهم اصلاح‌طلب هستند و یا مدیران اصولگرا در دستگاه‌ها نیستند، اما آن تعادل بیان شده از سوی روحانی محقق نشده است.

حبیبی توضیح داد: نمایندگانی به‌ عنوان حزب «اعتدال و توسعه» از سوی یکی از مقامات ارشد دولت به استان‌ها رفته‌اند و ائتلاف اعلام نشده‌ای را بین طرفداران دولت با اصلاح‌طلبان انجام می‌دهند و در برخی جاها این ائتلاف صورت گرفته است و این کار انتخاباتی در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بنده احتمال می‌دهم که ستادهای روحانی به‌ عنوان طرفداران دولت و اصلاح‌طلبان در انتخابات 94 باهم می‌آیند، با طرح ایت سئوال که آیا با شرایط فعلی راه دومی غیر از ائتلاف پیش پای اصولگرایان است، گفت: معتقدم فقط و فقط یک راه وجود دارد و آن هم ائتلاف بین سلیقه‌های اصولگرا است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه این سئوال مطرح است که آیا تفاوت‌ها روی اصول در اردوگاه اصولگرایی وجود دارد که جواب قطعاً منفی است، با طرح سئوال دیگری که آیا در انتخابات 94 می‌توانیم جزیره‌ای و متفرق از هم بیاییم و به بهانه تفاوت سلیقه‌ها یکدیگر را رها کنیم، بیان کرد: اگر اینگونه شود، نباید انتظار داشته باشیم مجلس دهم با اکثریت قاطع اصولگرایان تشکیل شود.

این فعال سیاسی اضافه کرد: اصولگرایان باید محوریت متقن روحانیتی که پشت سر مقام معظم رهبری هستند را داشته باشند و بیشتر از گذشته به هم نزدیک شوند تا در انتخابات به نامزدهای واحد برسند.

حبیبی عنوان داشت: ما اصولگرایان باید زیر چتر روحانیت اصیل انقلابی پشت سر مقام معظم رهبری برویم و این چتر ما را زیرپوشش بگیرد و با داشتن آن چتر و محوریت روحانیت احتمال ائتلاف اصولگرایان را بیشتر می‌دانیم.

وی با تأکید بر اینکه محوریت و چتر روحانیت را باید داشته باشیم، تصریح کرد: انقلاب اسلامی بعد از رهبری به چتر روحانیت نیاز دارد و معتقدم، اصولگرایی منهای روحانیت یعنی اصولگرایی منهای اصولگرایی.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: روحانیت پشت سر امام خمینی (ره) ایستادند و هزینه کردند و در تداوم انقلاب اسلامی به محوریت روحانیت برای همیشه نیاز داریم.

حبیبی با اشاره به اینکه برخی از اصلاح‌طلبان داخل متن فتنه بودند، خطاب به اصلاح‌طلبان، گفت: از سران فتنه و فتنه 88 اظهار برائت کنید و شما که حاضر نیستید اظهار برائت کنید، چگونه می‌خواهید لکه ننگ فتنه از دامن اصلاح‌طلبی پاک شود.

وی متذکر شد: ما مجلسی را ترجیح می‌دهیم که با غلبه اصولگرایی باشد، حتی اگر پنج نفر مؤتلفه‌ای هم در آن نباشد و لازمه ائتلاف کوتاه آمدن از سلیقه‌هاست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی از امیدواری فتنه‌گران خبر داد و بیان داشت: ما ادعا نکرده‌ایم، انقلاب اسلامی یعنی جریان اصولگرایی و افراد می‌توانند با تشکل اصولگرا مخالف باشند، اما اگر زیر بیرق واقعی انقلاب اسلامی باشند، می‌توانند، رقابت کنند.

حبیبی خاطرنشان کرد: اعتقاد راسخ داریم اگر افرادی فتنه 88 را در حد رقابت‌های انتخاباتی خلاصه کنند یا نفهمیده‌اند و یا خودشان را به نفهمی زده‌اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: فتنه وقوع پیدا کرد تا براندازی نظام را تحقق دهد و عده‌ای در تدارک این هستند که صورت مسئله اصلی فتنه را پاک کنند.

حبیبی متذکر شد: معتقدم، فتنه 88 باید برای همیشه تاریخ با خط برجسته در دفتر انقلاب اسلامی حفظ شود، چراکه این خطر دائمی است؛ فتنه در سال 78 به یک شکل آمد، در 23 تیر توسط مردم سرکوب شد و در سال 88 چهره عوض کرد و مردم در 9 دی به صحنه آمدند و آن را سرکوب کردند.

وی افزود: تا زمانی که سر مواضع خود هستیم باید منتظر این فتنه‌ها باشیم، مگر اینکه مردم روی انقلاب را ببوسند و کنار بگذارند که این اتفاق نمی‌افتد و انقلاب اسلامی به انقلاب امام زمان (عج) وصل می‌شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه جرقه مقدس ضرورت ائتلاف در ذهن تمام اصولگرایان زده شده است، اضافه کرد: جلسات ائتلاف در سراسر کشور تشکیل شده است و سران اصولگرایان دور هم جمع شده‌اند.

حبیبی یادآور شد: احمدی‌نژاد در جوّ اصلاحات شعار اصولگرایی داد و مردم بنا به علاقه‌ای که به جریان اصولگرایی دارند، آمدند و به وی رأی دادند.

وی بیان داشت: غلبه رأی با اصولگرایان است، اما اگر می‌خواهیم این غلبه ذهنی رأی را برای اصولگرایان حفظ کنیم راهش این است که جزیره‌ای به میدان انتخابات نیاییم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان چنین توضیح داد: جلساتی از طرف برخی از اصلاح‌طلبان برای چگونگی ایجاد اختلاف در بین اصولگرایان برگزار می‌شود و تشکیل این جلسات هشداری است برای دلسوزان اصولگرایی و انقلاب اسلامی.

انتهای پیام/80019/ذ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها