امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۳:۱۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1328
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۱
تعداد بازدید: 282
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، قرار است خانواده استاد شهریار در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، قرار است خانواده استاد شهریار در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب حضور یابند.

طی ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران غرفه بنیاد استاد شهریار فعال بوده و با معرفی آثار پذیرایی بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان استاد شهریار خواهند بود. در این راستا برنامه‌ای تدارک دیده شده تا در آن خانواده این شاعر برجسته حضور داشته باشند.
 
* رونمایی «شهریار از زبان شهریار» / معرفی و عرضه 15 عنوان کتاب

همچنین در ایام نمایشگاه بین المللی کتاب 15 عنوان از کتاب‌های منتشر شده بنیاد در معرض فروش خواهد گرفت. البته در کنار آن قرار است از کتاب «شهریار از زبان شهریار» که توسط بیت‌الله جعفری تالیف شده در نمایشگاه بین المللی کتاب رونمایی شود.

این اثر در 250 صفحه منتشر شده که از سلسله کتاب‌های تالیف شده در بنیاد بین المللی پژوهشی استاد شهریار به شمار می‌آید.

رییس بنیاد بین المللی استاد شهریار در مقدمه این کتاب آورده است: «بنیاد بین المللی استاد شهریار با استعانت از خداوند متعال در راستای پیشبرد و افزایش توجه همگان به لزوم آشنایی با هنر شعر و ادبیات و به منظور تجلیل از مقام استاد شهریار سلسله کتاب‌هایی در این زمینه منتشر می‌نماید و امید واثق دارد که مقبول درگاه احدیت قرار گیرد».

تاثیر و تاثر متقابل شهریار و سمند، نمونه‌ای از کشف و شهود درباره شهریار سخن، نمونه کشف و کرامات درباره استاد شهریار، حیدر بابا و تراجم موجود، نمونه کامل طنز شعر ترکی از شهریار و شهریار دانشگاهی از دیگر بخش‌های این کتاب است.

مولف «شهریار از زبان شهریار» از استادان فرهیخته و به نام شعر وادب فارسی و آذری کشور است که دو دوره نمایندگی مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه دارد. این استاد برجسته افتخار دارد که در کنگره بزرگداشت مقام استاد شهریار که در زمان حیات آن استاد در تبریز برگزار شد مورد تجلیل و تفقد استاد شهریار قرار گیرد. 

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها