امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132849
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
یکی از مالباختگان پروژه مجتمع مروارید غرب در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ماجرای کلاهبرداری در جریان ساخت این مجتمع و

یکی از مالباختگان پروژه مجتمع مروارید غرب در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ماجرای کلاهبرداری در جریان ساخت این مجتمع و آخرین وضعیت آن را تشریح کرد.

این مالباخته گفت: ما از سال 83 برای دریافت واحد مسکونی‌مان در مجتمع مروارید غرب در خیابان پیامبر ثبت‌نام کردیم و افرادی هم بودند که از سال 81 ثبت‌نام کردند که تقریبا 13 سال از آن زمان گذشته است در صورتی که به ما وعده تحویل 24 یا نهایتا 28 ماهه منازلمان را داده بودند و حتی برای آن تبلیغات وسیعی هم کرده بودند اما به تعهداتشان عمل نکردند.

وی افزود: حتی در قرارداد آمده بود که خسارت دیرکرد 20 درصد هم در صورت تاخیر به خریداران پرداخت می‌شود که از آن هم خبری نشد.

این شخص متضرر درباره آخرین اوضاع کلاهبردار اظهار داشت: آن شخص کلاهبردار هم‌اکنون دستگیر شده و در زندان به سر می‌برد. پرونده وی در دادگاه 36 تجدیدنظر در خیابان معلم در حال رسیدگی است. البته شایعاتی مبنی بر آزادی‌اش به گوش می‌رسد اما از صحت و سقمش اطلاع ندارم.

وی به بیان ماجرا بعد از دستگیری کلاهبردار پرداخت و گفت: از سه سال گذشته که قوه قضائیه ورود کرد، ادامه ساخت این مجتمع را خود قوه تقبل کرد ولی از آن زمان تا کنون ما هیچ پیشرفت چشمگیری را شاهد نبودیم و حرکت قوه‌قضائیه در ساخت آن از حلزون هم آرام‌تر است. در ضمن بعد از گرفتن زمام کار توسط قوه‌قضائیه دوباره از خریداران طلب مبالغ هنگفت به تناسب متراژ و جایگاه واحدشان بین 100 تا 200 ملیون تومان کردند.

وی تصریح کرد: در اصل ما دیگر هیچ مبلغی را نباید بپردازیم زیرا کل پول را 11 سال قبل داده بودیم. آنها می‌گویند که هم قرارداد و هم مبالغی که دادید برای فرد قبلی بوده و به ما ارتباطی ندارد.

این مالباخته ادامه داد: در اصل قراردادی هم که ما با آن فرد کلاهبردار بستیم کاملا یکطرفه بوده و ما چون افراد کارمند و ناشی‌ای بودیم دقت لازم را در عقد قرارداد به خرج ندادیم.

وی درباره پیشرفت این پروژه گفت: هم‌اکنون از بین 5 بلوک این مجتمع، یکی از آنها تقریبا بالای 90 درصد تکمیل شده است، دو بلوک 50 درصد و دو بلوک دیگر هم زیر 20 درصد پیشرفت داشته است.

این شخص که از نظر مالی و حتی روحی دچار زیان شده است از آسیبی که این پروژه به زندگی‌اش وارد کرد سخن گفت و اظهار داشت: اکنون که 11 سال از زمان ثبت‌نام می‌گذرد با وجود پرداخت 150 میلیون تومان و ایجاد مشکلات عدیده برای خانواده ما، من و شوهرم به نقطه طلاق رسیده‌ایم زیرا وی به شهرستان‌ها سفر کرد تا پول این منزل را تهیه کند و در آنجا با خانمی آشنا شده و زندگی ما در آستانه فروپاشی است. با اینکه این واحد به نام شوهرم است ولی من دارم پیگیری می‌کنم که شاید فرجی شود و از همسرم جدا نشوم.

وی در خاتمه از مسئولان قضایی درخواست کرد تا به ساخت این مجمتع مبادرت کنند و خانواده‌های بسیاری را از نگرانی در بیاوردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار