امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132850
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام‌معظم‌ رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در جمع مسئولان این اتحادیه اظهار داشت: سال‌های طولانی از ورود اینترنت نمی‌گذرد و در سال‌های اخیر این پدیده نوظهور توانسته است همه عرصه‌های زندگی بشر را تحت تأثیر خود قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: در فضای مجازی موضوع سرعت و دسترسی‌ها عمده‌ترین و اساسی‌ترین بحث‌هایی است که در این پدیده مطرح است و در محور اخلاقی و تربیتی نیز داستان‌های تازه‌ای را در خود جای داده است و بی‌تردید شیاطین حضور عجیب و غریبی در این فضا دارند و در بخش حق‌الناس و حریم خصوصی مرز شکنی‌های بسیاری رخ داده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج‎علی‌اکبری مطرح کرد: در دنیای مجازی یکی از کلیدی‎ترین مباحثی که مطرح است واژه حیاست که متأسفانه بی‌پروایی و مرزشکنی در این دنیای عجیب و غریب مشهود است و بر طبق روایات در جایی که حیا از بین برود، بی‌تردید ایمان هم از آن جا رخت می‌بندد.

وی ادامه داد: فضای مجازی در همه عرصه‌ها ورود پیدا کرده است برای مثال، بحث‌های هستی‌شناسی را مورد توجه قرارداده است. از بحث‌های سیر و سلوک گرفته تا حتی بحث‌های انسان‌شناسی و می‌توان گفت در همه بخش‌ها با رویارویی مباحث جدید روبه‌رو هستیم.

نماینده مقام‌معظم‌رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: فضای مجازی تعریفی است از دنیای جدید و در این دنیا مباحث علمی نیز با سرعت شگرفی در حال پیشرفت و  در حال اشتراک گذاشتن است و در حوزه امنیت مرزها و آفاق جدیدی را باز کرده است و به طور کلی می‌توان گفت دنیای مجازی فضایی سرشار از تهدیدها و فرصت‌هاست.

وی مطرح کرد: فضای مجازی آثار نوپدیدی دارد که آسیب‌های روانی و جسمی را به دنبال دارد و انسان را از واقعیت‌های عینی و طبیعت باز می‌دارد و از لحاظ روانی حوصله را کم می‌کند و تنبلی را به بار می‌آورد و بیماری‌های جسمی و روانی را به دنبال دارد.

نماینده مقام‌معظم‌رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان کرد: در عرصه فضای مجازی، با یک پدیده مداخله‌گر فعال در همه امور زندگی روبه‌رو هستیم که هر روز از عمر آن می‌گذرد عمق تأثیر و نفوذش گسترده‌تر می‌شود.

وی با اشاره به رویکرد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در این برهه و با سرعت شگرف فضای مجازی خاطرنشان کرد: طبعاً تشکیلات باید با سرعت عمل و حضور فعال و خردمندانه در مسیر منویات و بیانات مقام‌معظم‌رهبری گام بردارند و با تشکیل اتاق فکر و کارگروه‌های ویژه و در بخش پشتیبانی با تولید نرم‌افزار و سخت‌افزار و سازمان‌دهی شبکه‌های دانش‌آموزی از این ظرفیت‌های عظیم بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: انجمن اسلامی وظیفه دارد در بحث سبک زندگی با توجه به شرایط و آثار نو پدید در فضای مجازی سواد دیجیتالی دانش‌آموزان را افزایش دهد و آنها را با واقعیات دنیای مجازی آشنا کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها