امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132857
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
حمیدرضا پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره ارائه کارت هوشمند ملی اظهار داشت: کارت هوشمند ملی در سطح کشور و با استفاده از تجهیزات ...

حمیدرضا پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره ارائه کارت هوشمند ملی اظهار داشت: کارت هوشمند ملی در سطح کشور و با استفاده از تجهیزات پایلوت در حال توزیع است.

وی ادامه داد: قرار بود یک میلیون کارت هوشمند در استان قم به صورت پایلوت توزیع شود و پس از آن این کارت‌ها در سراسر کشور ارائه شود ولی به دلیل برخی از مشکلات در سطح کشور تا کنون بیش از یک میلیون کارت هوشمند ملی توزیع شده است و هم اکنون در حال مهیا کردن زیرساخت‌های لازم ارائه کارت هوشمند ملی به آحاد جامعه هستیم.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال بیان داشت: تقویت زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قطعاً تا پایان سال انجام می‌شود و می‌توانیم جمعیت بیشتری تحت پوشش کارت‌های هوشمند ملی قرار دهیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه زمانی تمام ایرانیان از کارت هوشمند استفاده می‌کنند، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی تحریم‌ها و مشکلاتی که در پروژه‌های بزرگ ملی اتفاق می‌افتد نمی‌توان قول قطعی در این خصوص داد.ولی در کشورهایی که قبل از ما این کارت را ارائه کرده‌اند بین 5 تا 8 سال زمان برده است و ما نیز سعی می‌کنیم طی 5 سال این پروژه را به اتمام برسانیم.

پارسایی خاطر نشان کرد: از سال 94 توزیع گسترده کارت‌های هوشمند ملی به مدت 5 سال انجام می‌شود و تا پایان امسال حدود 2 میلیون نفر این کارت را دریافت کردند.

وی خاطر نشان کرد: کارت‌های ملی که از سال 1380 شروع به توزیع آن شد در سال 87 حدود 90 درصد از جامعه آن کارت را دریافت کردند و این کارت هوشمند ملی به مراتب پیچیده‌تر از کارت‌های دیگر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها