امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132864
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور،‌ احمد تویسرکانی در دیدار جمعی از اساتید و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور،‌ احمد تویسرکانی در دیدار جمعی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم قضایی و دانشکده ثبت و مدیریت قضایی اظهار داشت: اگر ارتباط نظام‌مندی بین تحولات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دانشکده‌های حقوقی برقرار نباشد، واقعیات کاربردی و نیاز روز این بخش جایی در آموزش‌های دانشگاهی حقوق ثبتی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: علوم ثبتی در رشته حقوق مورد کم توجهی قرار گرفته و این در حالی است که حقوق ثبت سروکار بسیار جدی با زندگی آحاد مردم دارد و در قوانین متعدد خدمات ثبتی به عنوان یک امر حاکمیتی برای ایجاد نظم حقوقی جامعه مورد تأکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به خلاء جدی و در حاشیه قرار گرفتن حقوق ثبت و عدم به روز بودن بسیاری از سرفصل‌های این رشته در دانشکده‌های حقوقی کشور افزود: متأسفانه امروزه در برخی از رشته‌های حقوقی در دانشگاه‌ها به شکل افراطی وارد جزئیات شده‌ایم در حالی که ابعاد گسترده حقوق ثبتی مورد کم توجهی قرار گرفته و جامعه از پشتوانه مناسب علمی در این حوزه از سوی دانشگاه‌ها برخوردار نیست.

تویسرکانی ادامه داد: گاهی در این حوزه احساس می‌شود که تدریس حقوق ثبت در  دانشگاه‌ها متناسب با تحولات صورت گرفته و نیازها ارائه نمی‌شود و از حیث منابع و کتب علمی نیز کمبودهایی احساس می‌شود.

وی گفت: خوشبختانه دانشگاه علوم قضایی با راه‌اندازی دانشکده علوم ثبتی کار ارزشمندی در جهت ارتقاء سطح علمی این رشته انجام داده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تأکید بر تحولات قابل توجه این سازمان در تغییر فرآیندها و استفاده از فناوری‌های نوین در انجام امور ثبتی در چند سال اخیر اظهار داشت: حجم عظیم بوروکراسی در این سازمان حاکمیتی در گذر زمان آسیب‌های بسیاری را متوجه این سازمان کرده بود که خوشبختانه در 5 سال اخیر رفع آسیب‌ها به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و تغییرات بنیادینی در ارائه خدمات ثبتی ایجاد شد و همچنان تداوم خواهد یافت.

کاهش محسوس مراجعات مردمی، ارتقاء سلامت اداری، طراحی و راه‌اندازی سامانه های الکترونیکی، تمرکز زدایی و ایجاد بانک‌های اطلاعاتی از جمله تحولات صورت گرفته در سال‌های اخیر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است که تویسرکانی به آنها اشاره کرد و افزود: با اجرایی شدن این برنامه‌ها، امروزه روند بسیاری از فرآیندهای ثبتی به طورکلی تغییر یافته و انتظار داریم دانشکده‌های حقوقی و قضایی و اعضای هیئت علمی از این تحولات مطلع شده و تدریس دروس حقوق ثبتی متناسب و منطبق با وضعیت موجود باشد.

وی با تقدیر از ارتباط و همکاری علمی دانشگاه علوم قضایی و دانشکده ثبت و مدیریت قضایی با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ابراز امیدواری کرد که حاصل این ارتباط، مطالعات و برنامه‌ریزی‌های بهتر و تفسیر دقیق‌تر قوانین در جهت ارائه خدمات دقیق‌تر و جامع‌تر به مردم باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار