امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132878
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، به نقل از سایت خبری «خاور تج»، امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان با نیکلای باردیوژا، دبیرکل سازمان پیمان امنیت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، به نقل از سایت خبری «خاور تج»، امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان با نیکلای باردیوژا، دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی در دوشنبه دیدار کرد.

به گفته این منبع، رئیس جمهور تاجیکستان و دبیر کل پیمان امنیت جمعی طی این نشست مسائل مربوط به آماده سازی اجلاس شورای امنیت جمعی که قرار است بزودی در «مسکو» پایتخت روسیه برگزار شود را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این اجلاس همچنین مسائل مربوط به همکاری‌های نظامی، فنی، اقتصادی و تقویت امنیت منطقه‌ای‌ بررسی خواهد شد.

این منبع همچنین در ادامه می‌افزاید، یکی از موضوعات اصلی برای تاجیکستان و دیگر کشورهایی که در این اجلاس شرکت می‌کنند، تصمیم فوری در جهت تقویت مرزهای تاجیکستان با افغانستان محسوب می‌شود.

قرار است در این اجلاس، ریاست سازمان پیمان امنیت جمعی به تاجیکستان واگذار خواهد شد.

سازمان پیمان امنیت جمعی در 15 می 1992 با اهداف حفظ و تامین امنیت کشورهای عضو، مبارزه با تروریسم و جنایات سازمان یافته، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اسلحه و ترانزیت آن در منطقه، مبارزه با افراط‌گرایی و تجزیه‌طلبی، ایجاد پایگاه نظامی در برخی کشورهای عضو به منظور افزایش امنیت اعضا، پیگیری تحولات افغانستان و توصیه راهکارهای مناسب برای حل بحران‌های این کشورها از جمله جنگ و مواد مخدر تشکیل شد.

روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی هستند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها