امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132879
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حدود هزار و سیصد نفر از جدایی طلبان اوکراین از ماه سپتامبر و آغاز آتش بس تا کنون در این ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حدود هزار و سیصد نفر از جدایی طلبان اوکراین از ماه سپتامبر و آغاز آتش بس تا کنون در این کشور کشته شدند.  

بر اساس گزارش اخیر سازمان ملل، 1357 نفر از استقلال طلبان اوکراین از زمان آغاز آتش بس تا دوازدهم سپتامبر (21 آذر) کشته شدند.

خبرگزاری رویترز در این باره خبر داد، با وجود ‌آن‌که خشونت‌ها در اوکراین طی روزهای اخیر فروکش کردند و آتش بس میان دولت اوکراین و استقلال طلبان مورد توافق قرار گرفت، بحران موجود در این کشور منجر به عدم حمایت مناسب از مردم شده و در ماه نهم بعد از شروع بحران، موقعیت این کشور به طور فزاینده‌ای بغرنج‌تر شده است.

«زید رعد الحسین» کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل با بیان این مطلب افزود شرایط زندگی برای مردم شرق اوکراین بدتر شده است. دولت مرکزی «کی‌یف» خدمات مالی، رفاهی و مقرری ساکنین مردم نواحی استقلال طلب را به دلیل هزینه‌های عملیات نظامی قطع کرده است.

سازمان ملل اعلام کرد، این تصمیم شرایط اقتصادی و به تبع آن شرایط اجتماعی مردم شرق اوکراین را بدتر کرده است.

این گزارش هم‌چنین نقض حقوق بشر را در جزیره کریمه بررسی کرده و از رفتارهای تبعیض آمیز علیه قبایل و اقلیت‌های مذهبی هم‌چون تاتارها از زمان تسلط مسکو براین نواحی ابراز نگرانی کرده است.

بحران اوکراین که یک بحران دیپلماتیک منطقه‌ای و بین‌المللی در شرق و جنوب شرقی این کشور است، اوایل سال 2014 ظهور و در پی آن میان شرق و غرب اوکراین اختلافاتی رخ داد. روس تبارهای اوکراین خواستار پیوستن به روسیه بوده و با دولت اوکراین، که به عقیده آنان از طریق کودتا به قدرت رسیده‌ بود، مخالف هستند.

با دخالت کشورهای غربی و روسیه در بحران اوکراین، اختلاف میان این دو بالا گرفت تا جایی که غرب، روسیه را چندین بار در زمینه‌های مختلفی چون صنایع دفاعی و درمانی تحریم کرده‌ است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها