امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132881
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از 11 ماه مقاومت اسطوره‌ای نیروهای مدافع 2 پایگاه نظامی «وادی الضیف» و «الحامدیه»، ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از 11 ماه مقاومت اسطوره‌ای نیروهای مدافع 2 پایگاه نظامی «وادی الضیف» و «الحامدیه»، در ریف جنوبی ادلب سرانجام این نیروها ساعتی پیش و در پی حمله گسترده گروهک‌های تروریستی مسلح از جمله جبهه النصره که در جبهه‌های حلب شکست‌های سنگینی را متحمل شده‌اند، عقب نشینی تاکتیکی خود از این 2 پایگاه را آغاز کرد.

براساس گزارش‌های میدانی رسیده، گروهک تروریستی تکفیری جبهه النصره و گروهک‌های تروریستی موسوم به «آزادگان شام» و «جنبش حزم» که مورد حمایت مستقیم آمریکاست از سلاح‌های آمریکایی بهره می‌برد، از روز گذشته و با استفاده از بارانی و مه آلود بودن هوای منطقه که پرواز جنگنده‌ها و بالگردهای ارتش سوریه را با مشکل مواجه می‌کند، حمله گسترده‌ای را علیه 2 پایگاه نظامی وادی الضیف و الحامدیه با 5 هزار تروریست مسلح آغاز کردند که منتهی به تصرف این 2 پایگاه نظامی توسط این گروهک‌های تروریستی شد.

با تصرف 2 پایگاه نظامی وادی الضیف و الحامدیه گروهک‌های تروریستی بر بزرگراه «حماه – حلب» که از شهر «خان شیخون» در ریف جنوبی ادلب تا «خان عسل» در ریف حلب امتداد دارد، سیطره پیدا کردند.

به نظر می‌رسد، این حمله گروهک‌های تروریستی فوق الذکر با هدف حضور در جبهه «حریتان» در شمال حلب صورت گرفته تا مانع پیشروی ارتش سوریه در حلب و تکمیل محاصره بخش شرقی و جنوبی این شهر شوند.

جبهه حلب از جمله بخش شرقی و جنوبی آن که در روزهای اخیر با آزادسازی مزارع الملاح و پیشروی ارتش سوریه به سمت منطقه «حندرات» همراه بوده از وضعیت بسیار حساسی برای گروهک‌های تروریستی مسلح برخوردار است و از دست دادن حلب برای آنها به معنای از دست دادن ابتکار عمل سیاسی و اقتصادی و نظامی در بحران سوریه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها